Walutomat jest społeczną platformą wymiany walut – zrzesza tych, którzy chcą kupić i tych, którzy chcą sprzedać. Liczne oferty składane przez użytkowników serwisu sprawiają, że można wśród nich wybierać i skorzystać z tej naprawdę najlepszej. Ale Walutomat zyskał popularność nie tylko dzięki umożliwianiu przewalutowań. Proponuje on bowiem bardzo rozbudowany segment usług, a także solidną dawkę aktualnych informacji. Co więcej, jest synonimem bezpieczeństwa i wygody, w których trudno się nie zakochać.

Co to jest i jak działa Walutomat?

Najprościej mówiąc, Walutomat jest platformą wymiany walut, łączącą użytkowników sprzedających i kupujących obce pieniądze. To zatem nowoczesne wcielenie „rynku”, na którym wystawiane są towary w postaci rozmaitych walut. To też jego największa zaleta, bowiem – w odróżnieniu od zwykłych kantorów internetowych – gromadzi wiele zróżnicowanych ofert. W ten sposób trafia do znacznie większego grona odbiorców, dostarczając wszystkim propozycje ściśle dopasowane do określonych preferencji.

Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ znajduje się zestawienie wszystkich najważniejszych notowań. Użytkownik może więc bardzo łatwo wybrać parę, która go aktualnie najbardziej interesuje. Następnie przechodzi do spisu ofert i może zdecydować się na tą, która spełnia jego wymagania. Po potwierdzeniu transakcji natomiast pieniądze błyskawicznie trafiają na wskazane przez niego konto bankowe. Taka wymiana walut jest łatwa, szybka i wygodna, dzięki czemu poradzi sobie z nią praktycznie każdy.

Dlaczego warto wymieniać waluty w Walutomacie?

Walutomat stanowi atrakcyjną alternatywę dla kantorów stacjonarnych i internetowych, a także bankowych serwisów wymiany walut. Jego największą zaletą jest bez wątpienia to, że propozycje publikują w nim sami użytkownicy. To sprawia, że można tam znaleźć (lub wystawić) oferty o wiele atrakcyjniejsze od tych na tradycyjnych rynkach. Daje to szansę zarówno na kupno, jak i sprzedaż obcych walut na korzystnych warunkach. W ten sposób użytkownicy oszczędzają, wydając dokładnie tyle pieniędzy, ile planowali.

Druga kwestia to bezpieczeństwo. Walutomat jest rzetelnym serwisem, który dysponuje najnowocześniejszymi zabezpieczeniami. To w pełni legalna platforma wymiany walut, działająca zgodnie z przepisami. Licencja Komisji Nadzoru Finansowego poświadcza dbałość serwisu o najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji. Użytkownikom umożliwia przesyłanie zakupionych pieniędzy prosto na wskazane przez nich konta bankowe. Dzięki temu nie ma ryzyka, że środki nagle przepadną czy się zgubią. Zlecane przelewy są szybko realizowane, z pominięciem konieczności odwiedzania kantoru, wypłaty gotówki czy poszukiwania wpłatomatu. Zaraz po zaksięgowaniu transakcji środki można też od razu wykorzystać w dowolny sposób.

Kompleksowa oferta w jednym miejscu

Na swojej stronie Walutomat ma szereg funkcji, przydatnych dla osób zainteresowanych wymianą walut. Wspomniana już była sekcja prezentująca aktualne kursy popularnych par. To jednak dopiero początek ciekawych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest też bowiem np. możliwość sprawdzenia notowań walut w ciągu ostatnich miesięcy. W ten sposób każdy może zorientować się, z jaką dynamiką zmieniały się stawki i określić cenę, która w danym momencie uznawana jest za korzystną.

Kolejna możliwość, jaką daje Walutomat, to tzw. alert. Wiele osób wylicza kurs waluty, po którym muszą sprzedać lub kupić obce pieniądze, aby transakcja była opłacalna. Opisywany serwis pozwala natomiast na ustawienie wygodnych powiadomień. Są one wysyłane do użytkownika, gdy tylko w serwisie pojawi się oferta spełniająca oczekiwania. W ten sposób nie przegapi on żadnej szansy na dokonanie korzystnej wymiany, co w zwykłym kantorze nie jest niemożliwe.