W ostatnich latach pojawia się coraz więcej biur rachunkowych, w których można zasięgnąć porady w różnych kwestiach prawnych. Posiadają one bardzo szeroką ofertę usługową, stworzoną głównie z myślą o przedsiębiorcach, właścicielach firm i osobach prowadzących własną działalność. Każdy przedsiębiorca bez względu na to jakiego rodzaju działalność gospodarczą prowadzi jest zmuszony obowiązującym prawem do odprowadzania podatków do Urzędu Skarbowego oraz składek do ZUS. Im prowadzona działalność jest bardziej skomplikowana, tym więcej obowiązków spoczywa na przedsiębiorcy. Wtedy przedsiębiorca próbuje samodzielnie wywiązywać się z obowiązków wobec państwa. Jednak szybko okazuje się to niemożliwe i szuka innych rozwiązań. Tu wspiera go biuro rachunkowe.

Jakie usługo oferują biura rachunkowe?

Biura rachunkowe takie jak Perfecta Biuro Rachunkowe Ruszkowska Małgorzata zajmują się pełną obsługą podmiotów gospodarczych. Prawo regulujące funkcjonowanie przedsiębiorstw wydaje się być z roku na rok coraz bardziej skomplikowane. Każda firma potrzebuje kogoś, kto będzie nadzorował kwestie rachunkowe. Biura rachunkowe  mogą się tym zająć. Dotychczas świadczyły usługi zarówno dla dużych, jak i mniejszych, rodzinnych przedsiębiorstw w całym kraju, a Internet i firmy kurierskie pozwalają im obsługiwać klientów z całego kraju. Dzięki bogatemu doświadczeniu,  podejmują się wymagających zadań związanych z rachunkowością firm. Posiadają niezbędną do świadczenia tego typu usług wiedzę specjalistyczną   prawa handlowego i innych jego gałęzi. Pełna obsługa podmiotów gospodarczych obejmuje:

  • księgowość,
  • obsługa kadrowo-płacowa,
  • kwestie związane z ZUS,
  • kwestie podatkowe,
  • procedury rejestracyjne,
  • opłaty środowiskowe,
  • oferty składane do NFZ.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Jeśli nie posiadamy stanowiska księgowej, to biuro rachunkowe może stać się dla nas idealnym współpracownikiem. W ramach świadczonych usług zajmuje się między innymi pełną obsługą kadrowo-płacową, opłatami środowiskowymi, a także sprawami z zakresu procedur rejestracyjnych. Oferta takich biur jest oczywiście o wiele szersza. W ramach dodatkowych usług zajmują się także sprawami z zakresu księgowości. Gwarantują do tego zachowanie tajemnicy handlowej. Dodatkową częścią działalności biur rachunkowych są szeroko rozumiane usługi księgowe. W ich zakres wchodzi między innymi pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, pomoc przy wyborze sposobu opodatkowania, sprawy związane z VAT, PIT, CIT, zgłoszenia i deklaracje US i ZUS, wnioski VZM-1 (czyli zwrot podatku VAT z materiałów budowlanych). Każda firma może zaufać tak szerokiej ofercie i z niej skorzystać.