Wsparcie talentów literackich młodzieży i budowanie ich świadomości kulturowej to jedno z założeń organizowanego konkursu literackiego pod auspicjami Polsko-Rosyjskiej Fundacji Wspólna Sprawa. Udział w konkursie pozwala szlifować swój warsztat, a wygrana jest szansą na dalszy rozwój oraz daje możliwość na integrację z innymi młodymi ludźmi, oraz na spotkania z inspirującymi osobami z kręgu kultury słowiańskiej.

Integracja młodzieży z kręgu kultury słowiańskiej

Wsparcie w budowaniu tożsamości kulturowej może odbywać się na wielu płaszczyznach. Biorąc pod uwagę rozproszenie po świecie grup z kręgu słowiańskiego, działania mające na celu podniesienie świadomości przynależności kulturowej, mogą być bardzo pożyteczne. Taką inicjatywą są wydarzenia literackie, podczas których młodzież może wykazać się swoimi talentami. Dodatkowo są okazją dla nich do wyrażenia swoich poglądów na najważniejsze tematy we współczesnym świecie. Temu celowi służą konkursy literackie organizowane przez specjalne jednostki, w których nagrodą jest wspólny wyjazd w ciekawe miejsce. Jak mówi pracownik z Polsko-Rosyjskiej Fundacji Wspólna Sprawa:

dzięki zorganizowanym wyjazdom młodzież może się poznać i zintegrować ze sobą, znajdując wspólne tematy do rozmów.

Profity z udziału w konkursie literackim dla młodzieży

Aktywizacja intelektualna i wspieranie talentów wśród młodzieży to działanie dalekowzroczne i wychowawcze. Osoby biorące udział w konkursie mogą spełnić swoje marzenia i zostać w przyszłości pisarzami, a udział w rywalizacji to pierwszy krok. Dzięki temu można udoskonalić swój warsztat pisarski, ośmielić się na upublicznienie swojej pracy i uzyskać jej ocenę. Konkurs literacki dla młodzieży daje korzyści ze względu na możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami oraz poznania podobnych osób, z którymi młodzi ludzie mogą nawiązać przyjaźń. Wygrana w konkursie to opłacony wyjazd wypoczynkowy oraz spotkania z inspirującymi ludźmi. Dla wielu osób to może stać się początkiem wielkiej przygody oraz szansą na dalszy rozwój.