Nawet niewielka stłuczka przysparza właścicielowi pojazdu szeregu problemów. Likwidacja szkody komunikacyjnej bywa problematyczna i czasochłonna. Twój pojazd ucierpiał w zdarzeniu drogowym? Nie załamuj rąk – skorzystaj z pomocy ekspertów z firmy AUTO-SERWIS w Łomazach, którzy nie tylko sprawnie i skutecznie przywrócą auto do stanu sprzed wypadku, ale pomogą ponadto w otrzymaniu odszkodowania. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania.

Miałem stłuczkę. Co teraz?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało, a jeżeli tak, udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy i wezwać pomoc medyczną. Kolejną kwestią jest ustalenie, kto ponosi odpowiedzialność za zdarzenie. Jeżeli sprawca przyznaje się do winy, a podczas kolizji nikt nie ucierpiał, wystarczy spisać stosowne oświadczenie, umieszczając w nim najważniejsze informacje, takie jak data, godzina i miejsce zdarzenia, dane osobowe uczestników, dokładny opis tego, co się stało, wraz z informacjami, jakie są widoczne uszkodzenia pojazdów oraz oczywiście numer obowiązkowej polisy OC sprawcy i jego telefon kontaktowy. Jeżeli w wyniku stłuczki są poszkodowani lub kwestia winnego jest sporna, należy wezwać policję.

Kierowcy bardzo często chcą jak najszybciej odjechać z miejsca zdarzenia. Nie poleca się tego rozwiązania z uwagi na fakt, że widoczne wgniecenia, nawet jeśli są niewielkie, mogą ukrywać poważniejsze uszkodzenia, które pogłębią się po uruchomieniu pojazdu. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wezwanie pomocy drogowej, która w bezpieczny sposób odholuje samochód do wskazanego warsztatu.

– twierdzi ekspert ze stacji diagnostycznej AUTO-SERWIS w Łomazach, świadczącej usługi w zakresie napraw powypadkowych, blacharstwa i lakiernictwa. Specjaliści oferują również przeglądy techniczne.

Co się dzieje po dostarczeniu auta do warsztatów samochodowych?

Bardzo wygodną opcją dla właścicieli samochodów jest tak zwana naprawa bezgotówkowa, polegająca na tym, że rozliczenie dotyczące przywrócenia auta do stanu sprzed zdarzenia przeprowadza się wyłącznie pomiędzy ubezpieczycielem i warsztatem dokonującym naprawy. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie może zostać zastosowane nie tylko w ASO, ale każdym zakładzie mechaniki pojazdowej, który znajduje się na liście wskazanej przez towarzystwo. Właściciel musi jedynie zgodzić się na oferowany przez ubezpieczyciela sposób rozwiązania szkody. Może to zrobić na dwa sposoby:

  • podpisać cesję wierzytelności, na mocy której warsztat otrzymuje wszelkie prawa do odszkodowania, dzięki czemu może samodzielnie rozliczyć się z firmą ubezpieczeniową,

  • dać zakładowi samochodowemu upoważnienie do odbioru środków przyznanych przez ubezpieczyciela na poczet likwidacji szkody.

Negocjacje z towarzystwami bywają czasochłonne, dlatego specjaliści z firmy AUTO-SERWIS, oferującej naprawę powypadkową, a także badania techniczne pojazdów, wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując możliwość zgłoszenia szkody w ich imieniu, a ponadto również pojazd zastępczy na czas naprawy uszkodzonego samochodu. Dzięki temu właściciel pojazdu nie musi martwić się formalnościami, ale może swobodnie zająć się innymi sprawami.

Jak wygląda naprawa powypadkowa pojazdów?

Pierwszą czynnością jest dokonanie oględzin i ocena rozmiaru uszkodzeń. W zależności od preferowanego przez właściciela samochodu sposobu naprawy oraz rodzaju polisy istnieją dwie drogi:

  • odgięcie powgniatanych fragmentów karoserii oraz uzupełnienie większych ubytków specjalną masą wypełniającą,

  • wymiana całego elementu na nowy (oryginalny lub tańszy zamiennik)

Dalsza część prac przebiega już podobnie i polega na pokryciu wyrównanych i wyszlifowanych uszkodzeń lub też nowych części lakierem o takim samym odcieniu, jaki producent zastosował w pojeździe. Właścicielowi pozostaje już tylko odebranie w pełni sprawnego auta od mechanika.