Bardzo często zdarza się, że osoby starsze lub poważnie chore rezygnują z wizyt lekarskich, ponieważ nie mają jak dotrzeć do placówki medycznej. Konsekwencje takiego zachowania mogą być jednak bardzo poważne: brak wyraźnych postępów w leczeniu czy pogorszenie stanu zdrowia. Właśnie dlatego nie można zaniedbywać tego aspektu - najlepiej skorzystać z prywatnego transportu medycznego. Przewozem osób chorych lub niepełnosprawnych zajmuje się firma Chor-Med. Sprawdź.

Kilka słów o transporcie medycznym

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym w ogóle jest prywatny transport medyczny. Bardzo dobrze ujął to jeden z pracowników firmy Chor-Med:

Transport medyczny to nic innego jak przewóz pacjenta do szpitala, kliniki czy do innego medycznego miejsca. Nie odbywa się on jednak przy pomocy zwykłego samochodu, lecz specjalistycznego pojazdu – karetki. Osoba korzystająca z transportu medycznego ma więc pewność, że w razie pogorszenia się jej stanu zdrowia podczas podróży ma przy sobie wykwalifikowane osoby dysponujące medycznym sprzętem. Dzięki temu może mieć pewność, że trasa przebiegnie bezpiecznie. Co ważne, może ona znajdywać się w pozycji leżącej lub siedzącej – wszystko uzależnione jest bowiem od stanu zdrowia.

Komu szczególnie polecany jest transport medyczny?

Chociaż z transportu medycznego korzystają głównie seniorzy to warto mieć świadomość, że jest on dedykowany również innym osobom. Z usług firmy Chor-Med korzystają także:

  • osoby niepełnosprawne,
  • pacjenci dializowani,
  • osoby poważnie chore,
  • pacjenci, którzy w ramach badań muszą zostać przewiezieni z jednego szpitala do innego punktu medycznego.

Kierunek transportu może być zróżnicowany – do domu opieki, placówki leczniczej lub ubezpieczeniowej, ośrodka rehabilitacyjnego, sanatorium, hospicjum, do szpitala lub po prostu do domu.

Przewóz osób chorych i niepełnosprawnych przez Chor-Med

Zalet korzystania z transportu medycznego Chor-Med jest wiele. Jednak jedną z najważniejszych jest pewność, że przy osobie przewożonej  cały czas czuwają medycy, a nowoczesny sprzęt na bieżąco monitoruje stan zdrowia. Firma oferuje więc najwyższy standard opieki od momenty zgłoszenia zlecenia, aż do dostarczenia pacjenta w docelowe miejsce. Co ważne,  wszystkie zlecenia realizowane są w terminie, więc pacjent nie musi dodatkowo się stresować, że zamówiony transport nie dotrze na czas. Punktualność i bezpieczeństwo to dwa największe priorytety przedsiębiorstwa Chor-Med, prowadzonego przez Rafała Chorobika. Co ważne, siedziba firmy znajduje się w Koźmicach Małych pod Wieliczką, ale usługi transportowe realizowane są na terenie całej Polski.