Busy to kilkuosobowe pojazdy, które dzisiaj tworzone są z myślą o dalekich podróżach, mających stanowić alternatywę dla autokarów. Wynajmować je można wraz z kierowcami na wesela, pielgrzymki, wycieczki grup zorganizowanych, czy w przypadku przewozów uczniów na zawody sportowe. Możliwości jest wiele, ale najczęściej dzisiaj wynajem busów dotyczy wyjazdów zagranicznych emigrantów zarobkowych – indywidualnych lub wysyłanych przez agencję pracy. Dlaczego wybierają oni busy? Dowiesz się tego razem z nami!

Bus to oszczędna podróż!

Ceny przejazdów autokarowych z Polski do Holandii, czy Belgii, często są zbieżne z kosztami, jaki trzeba uiścić przewoźnikowi busowemu. Istotne jest jednak przy tym to, że takie firmy transportowe świadczą najczęściej obsługę door-to-door, a sam przejazd może być skrócony w porównaniu z nawet nowoczesnymi autobusami o 25%! Wybierając bus oszczędzamy zatem cenny czas oraz energię.

Aby bliżej przyjrzeć się opłacalności wynajmu busa przy pokonywaniu tras kierujących na zachód Europy, warto określić spalanie tychże pojazdów. Uśredniony wynik to około 7,5 litra na 100 kilometrów, przy 5,5 litra spalania samochodu osobowego. Ten jednak nie może pomieścić do dziewięciu osób, a więc podróżowanie nim do Niemiec, Belgii, czy Holandii, jest droższe o około 1/3!

Bus to komfort jazdy!

Widomo kilkunastogodzinnej podróży to dla wielu osób ciężki to zaakceptowania koszmar. Jest tak jednak głównie w przypadku podróżowania autokarem, który choć z pewnością w transporcie międzynarodowym będzie nowoczesny, ale niekoniecznie komfortowy. Linie autobusów dalekosiężnych, przewidują niewielką ilość postojów, a miejsca na nogi są bardzo ograniczone. Inna podróż czeka nas busem. Możliwość regulacji siedzenia, klimatyzacja, częste postoje, oraz duża przestrzeń bagażowa, to jedne z wielu plusów. W najnowocześniejszych pojazdach można również np. podładować telefon, czy poczytać nocą książkę, nie przeszkadzając przy tym innym!

Cenna wskazówka! Jeśli planujesz odwiedzić swoją rodzinę za granicą, a podróż ma dotyczyć też małych dzieci, zawsze wybieraj busy. Autokarowe przejazdy mogą okazać się dla maluszków zbyt wyczerpujące.

Bezpieczeństwo na 1 miejscu!

Najlepsze firmy przewozu busami, zawsze gwarantują również najwyższym poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób? Przede wszystkim dzięki systemom ASR, ESP, AIRBAG i ABS pojazdów, a także dzięki doświadczeniu kierowców. Zawsze powinno być ich dwoje przy podróżach dłuższych, niż 8-10-godzinne. Najlepiej, aby kierowcy posiadali również certyfikaty jazdy w trudnych warunkach, oraz aby dokładnie planowali trasy przejazdów, aby unikać niebezpiecznych dróg. Taką metodologię pracy przyjęła m.in. firma KRIX BUS Krzysztofa Wyszyńskiego, która zapewnia swoich podróżnym również ubezpieczenie NNW! Jest to ważny standard, na który zawsze należy zwracać szczególną uwagę!