Termin „wulkanizacja opon” ma trzy różniące się znaczenia. Po pierwsze to słowa określające proces produkcji ogumienia stosowanego w autach osobowych i ciężarowych. Po drugie taką nazwę noszą firmy zajmujące się serwisowaniem kół. Jest to także usługa naprawiania uszkodzonych opon. W tym artykule rozwijamy ostatnie ze znaczeń. Sprawdzamy, na czym polega czynność wykonywana w firmie Piotra Krzywonia?

Naprawić przebite koło

Przebicie opon w aucie nie zawsze musi wiązać się z wymianą kompletu. Część uszkodzeń można naprawić dzięki procesowi wulkanizacji. Kierowcy chętnie odwiedzają fachowców, którzy się tym zajmują. Ich usługi mają sporo zalet a najważniejsze to:

  • szybkie wykonanie naprawy,
  • oszczędność kosztów,
  • trwałość naprawy.

Błyskawiczna realizacja zlecenia jest ważna dla każdej osoby przyjeżdżającej do warsztatu. Jeśli chodzi o drugi punkt z listy to trzeba wiedzieć, że wulkanizacja jest znacznie tańsza niż wymiana kompletu na nowy. Trzecią kwestię wyjaśnia specjalista z firmy Piotra Krzywonia zajmującej się także sprzedażą felg. Mówi, że dobrze wykonana naprawa nie zmienia właściwości opony i gwarantuje jej sprawność przez kilkanaście miesięcy.

Jak wulkanizator naprawia opony?

Każdemu właścicielowi i właścicielce samochodu prędzej czy później przytrafią się problemy z ogumieniem. Przede wszystkim dotyczą czoła opony. Najczęstsze uszkodzenia to przebicia po najechaniu na gwóźdź, inny ostry przedmiot czy kamień. Czasem winne jest mocne uderzenie w krawężnik. Po zauważeniu ciała obcego w kole nie należy samodzielnie go usuwać. W takiej sytuacji najlepiej od razu udać się do serwisu opon. Takiego jak tarnowska firma prowadzona przez Piotra Krzywonia, mechanika z wieloletnim doświadczeniem. Jego pracownicy ocenią uszkodzenie, wyciągną przedmiot tkwiący w oponie i wyczyszczą miejsce przebicia. Dopiero po tym zajmą się skuteczną naprawą nazywaną wulkanizacją na zimno. Na czym polega ten proces?

Jak już wiadomo, wymiana opon nie jest jedynym wyjściem. Jeśli doszło do przebicia czoła, często wystarczy przeprowadzenie naprawy na zimno. Usługa nazywana wulkanizacją chemiczną polega na wypełnieniu uszkodzenia specjalną mieszanką naprawczą. O tej metodzie opowiada specjalista z Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Piotra Krzywonia oferującego też wyważanie kół:

- Zastosowanie wulkanizacji na zimno prawie nie pozostawia śladów na oponie. Do tego dobrze dobrany wypełniacz chemiczny skutecznie łączy i uszczelnia uszkodzoną cześć koła.

Czy warto korzystać z doświadczenia wspomnianej firmy? Tak, bowiem wykonywane przez nią naprawy są skuteczne i trwałe. Jeśli opony nie zbyt zużyte, po załataniu będą służyć przez długi czas.