Diagnostyka komputerowa jest wnikliwym badaniem samochodu. Ma na celu sprawdzenia stanu technicznego, Mechanik w warsztacie Auto Expres zaledwie po kilkunastu minutach, potrafi wykryć miejsce usterki i ustalić przyczyny wystąpienia problemu. Usługę warto zlecić szczególnie przed wyjazdem w daleką podróż, co zapobiegnie awarii w trasie.

Na czym polega diagnostyka komputerowa wykonywana przez Auto Expres?

Diagnostyka komputerowa jest nowoczesną metodą kontroli samochodu. Polega na przeglądzie każdej części i daje obraz stanu technicznego pojazdu. Jeśli występuje problem, urządzenie wykryje nawet drobną wadę. To z kolei pozwala natychmiast usunąć usterkę i zapobiec kosztownej naprawie. Usługa jest prostą czynnością, podczas której mechanik z FHU Auto Expres podłącza tester diagnostyczny i uzyskuje informacje o miejscu i przyczynie występowania usterki. Sprawdza dokładnie wszystkie elementy pojazdu, czyli: silnik, skrzynię biegów, układ paliwowy i hamulcowy czy klimatyzację.

Kiedy warto korzystać z diagnostyki komputerowej?

Kierowcy korzystają z tej usługi, gdy chcą sprawdzić przyczynę usterki. Błyskawiczna kontrola podzespołów pozwala uniknąć demontażu pojazdu. Kiedy słyszą nietypowe dźwięki, podwyższa się spalanie w aucie lub zapalają się kontrolki, badanie wskaże problem. Co więcej, diagnostyka komputerowa jest wskazana przez zakupem używanego samochodu. Odwiedzając Auto Expres, można uniknąć nabycia pojazdu, który po pewnym czasie będzie wymagał licznych napraw. Niestety sprzedawcy potrafią ukryć wady silnika czy innej części.