Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?

Materiał partnera
2019-11-10

Przeprowadzka to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń. Wiąże się z dużym zamieszaniem, ogólnym chaosem i nerwami. Kluczem do ułatwienia sobie całego procesu przeprowadzkowego jest dobry plan działania, który należy wdrożyć w odpowiednim czasie. Pakowanie i transport możesz pozostawić sobie, ale po co. Lepiej wynająć sprawdzoną firmę, jak MKZ, która bezpiecznie dostarczy twój dobytek w wyznaczone miejsce.

Dobra organizacja to połowa sukcesu

Kiedy nadejdzie ten dzień, by zacząć pakować dobytek swojego życia i zmienić miejsce zamieszkania, najlepiej sporządzić dokładną listę rzeczy, która pozwoli na sprawne ogarnięcie całego przedsięwzięcia. Najlepiej zabrać ze sobą tylko to, co będzie ci niezbędne i co jest dla ciebie naprawdę ważne. W pierwszej kolejności zrób rekonesans wszystkich rzeczy, jakie masz. Pozbądź się tych, które są bezużyteczne, zepsute bądź po prostu zbędne. Systematycznie pozbywaj się zapasów spożywczych. Po co zabierać ze sobą kasze, ryże czy makarony. Wszystko to kupisz w nowym miejscu. Zorganizuj mocne kartony. Możesz je kupić albo poprosić o nie w sklepie (najlepiej sprawdzą się te po alkoholu, bo są solidne i mają uchwyty). Świetnie sprawdzą się worki próżniowe. Możesz w niej zapakować pościel, koce, kurtki i wszystkie grubsze ciuchy. Spisz sobie kolejność pakowania: zacznij od rzeczy, które nie są niezbędne (książki, dokumenty, zapasowa pościel, narzędzia czy sezonowe ubrania, zabawki, którymi dzieci bawią się najrzadziej), a potem przejdź do pakowania kuchni i łazienki. Pamiętaj, by każdy karton i worek podpisać – będzie łatwiej przy rozpakowywaniu. Nie pakuj się na ostatnią chwilę. I nie zapomnij o bagażu podręcznym, w którym powinny znaleźć się podstawowe rzeczy, które przydadzą się w pierwszym dniu: ręczniki, kubki, kosmetyki itp.

Samodzielnie czy z firmą?

Możesz zorganizować przeprowadzkę na własną rękę. Jednak zastanów się, czy jesteś w stanie przewieźć indywidualnie wszystkie swoje rzeczy. Do twojego samochodu zmieszczą się wszelkie drobne rzeczy, ale raczej nie ogarnie on większych gabarytów. Meble oraz większe przedmioty czy duże rośliny doniczkowe będą wymagały osobnego transportu. Oczywiście możesz załatwić większy pojazd. Jednak czy nie lepiej będzie skorzystać z usług dobrej i sprawdzonej firmy przeprowadzkowej? Wyspecjalizowane firmy świadczą usługi, nie tylko na terenie jednego miasta, ale całego kraju, a nawet w wybranych krajach europejskich. Przeprowadzka z taką firmą będzie przebiegać sprawnie i bezstresowo. Możesz skorzystać tylko z przewozu mienia pod wskazany adres, bądź zastanowić się nad innymi, dodatkowymi usługami. Doświadczeni pracownicy zajmują się znoszeniem, załadunkiem, przewozem i rozładunkiem. Na życzenie klienta mogą zając się też ustawieniem sprzętów, czy skręceniem mebli w miejscu docelowym. W MKZ możesz liczyć na solidne zabezpieczenie delikatnych sprzętów i materiałów (szkło, telewizory, monitory), jak również na możliwość skorzystania ze specjalnych kartonów do segregacji mniejszych przedmiotów. Firma oferuje także przeprowadzki międzynarodowe na terenie Francji, Norwegii, Holandii oraz Irlandii.

Solidna firma przeprowadzkowa – czyli jaka?

Najlepiej podjąć współpracę z firmą z polecenia. To pewność solidnego wykonania zlecenia. Poza opiniami znajomych i innych klientów ważne są także inne aspekty. Szukając przedsiębiorstwa do przeprowadzki sprawdź w czym dokładnie się specjalizuje. Dowiedz się czy zajmuje się tylko przeprowadzkami domowymi czy również firmowymi. Zweryfikuj doświadczenie przedsiębiorstwa. Długoletnia obecność na rynku i prężna działalność jest dużym plusem i świadczy o rzetelnie wykonywanej pracy. Zapytaj o pozwolenie na prowadzenie działalności i aktualne ubezpieczenie OC, które ochroni twoją własność przed utratą albo uszkodzeniem. Niezwykle istotne jest czy wybrana przez ciebie firma w ogóle istnieje. Sprawdź ją  w rejestrze przedsiębiorców w KRS lub CEIDG. Jeśli nigdzie nie widnieją o niej żadne informacje, lepiej poszukaj innej.

Profesjonalne przedsiębiorstwo przeprowadzkowe to takie, które posiada zróżnicowaną, pod względem ładowności i gabarytów, flotą pojazdów, by móc przewozić przedmioty o różnych wymiarach: od małych półek na książki, poprzez meble wypoczynkowe, po duże szafy, a nawet instrumenty czy materiały budowlane. Wyposażenie powinno także zawierać wysokiej klasy zabezpieczenia do transportu, jak też specjalistyczne narzędzia, by te zabezpieczenia odpowiednio przymocować. To kosztowne sprzęty, ale każda poważna firma, dbając o swoje dobre imię i satysfakcję klientów zainwestuje w sprzęt najwyższej jakości.

Opracowanie artykułu:

Dariusz Dobrowolski MKZ

ul. Biała 151 lok. 1, 26-600 Radom mazowieckie
e-mail