Samochody to maszyny narażone na bardzo wiele niebezpieczeństw. Intensywna eksploatacja, zmienne warunki atmosferyczne, nieszczęśliwe zdarzenia oraz upływający czas sprawiają, że pewnego dnia kasacja samochodu może okazać się konieczna m.in. przez wyniszczenie lub nieopłacalność napraw. Usługi w zakresie złomowania pojazdów świadczy firma KAJTEK Stacja demontażu pojazdów z siedzibą w Rajcu Poduchownym. Jakie dokumenty są niezbędne do złomowania samochodu oraz co znajduje się w ofercie firmy? Zapraszamy!

Złomujesz pojazd? Weź ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty!

Kasacja samochodu to proces, który wymaga przejścia przez specyficzne procedury i przeprowadzenia odpowiednich czynności formalnych. Dokumentami obowiązkowymi, które musi mieć przy sobie osoba złomująca pojazd to dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu podlegającemu kasacji, karta pojazdu, tablice rejestracyjne oraz umowa kupna-sprzedaży, która jest niezbędna w przypadku, gdy na dowodzie rejestracyjnym widnieje nazwisko poprzedniego właściciela. Przedstawiciel firmy KAJTEK Stacja demontażu pojazdów dodaje:

Posiadanie odpowiednich dokumentów podczas wizyty w naszej firmie jest niezbędne. Bez nich nie jesteśmy w stanie przyjąć pojazdu, a proces złomowania zostaje niestety wstrzymany. Kasacja samochodu wymaga przejścia przez odpowiednie procedury, których nie można pominąć.

W przypadku zagubienia wyżej wymienionych dokumentów lub tablic rejestracyjnych konieczne jest dostarczenie odpowiednich oświadczeń, które wyjaśniają zaistniałą sytuację i są podstawą do kontynuowania procesu kasacji pojazdu. Dzięki odpowiednim dokumentom możliwe jest również upoważnienie osoby, której nazwiska nie ma w dowodzie rejestracyjnym, do podjęcia działań w celu przeprowadzenia pełnego procesu złomowania.

Kasacja pojazdu to nie wszystko - przegląd oferty firmy

Przedsiębiorstwo KAJTEK Stacja demontażu pojazdów, z siedzibą w mazowieckim Rajcu Poduchownym, specjalizuje się w złomowaniu pojazdów, m.in. samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także motocykli i jednośladów. Firma działa kompleksowo, dlatego, na życzenie klienta, oferuje transport przeznaczonych do kasacji, niesprawnych pojazdów. Przedsiębiorstwo skupuje niechciane maszyny, które następnie podlegają recyklingowi lub demontażowi. Firma KAJTEK Stacja demontażu pojazdów zajmuje się także skupem złomu oraz posiada szeroki asortyment używanych części do różnego rodzaju samochodów. Przedsiębiorstwo oferuje profesjonalną i sprawną obsługę, dlatego każda sprzedaż zakończona jest natychmiastowym przekazaniem klientowi odpowiedniej ilości pieniędzy w gotówce. Specjaliści przedsiębiorstwa oferują profesjonalne doradztwo oraz szczegółowe instrukcje dotyczące wyrejestrowania zezłomowanego pojazdu w Wydziale Komunikacji.