Uszkodzona opona nie tylko negatywnie wpływa na komfort jazdy, ale bardzo często uniemożliwia również bezpieczną jazdę samochodem. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani dnia, ani godziny, kiedy złapiemy gumę. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi firma Wejar Service. Na jakim obszarze działają? Czym dokładnie się zajmują? Sprawdź!

Uszkodzona opona na trasie – co zrobić w takiej sytuacji?

Opona może ulec uszkodzeniu w najmniej oczekiwanym momencie. O ile ma to miejsce podczas jazdy na pobocznej, rzadko uczęszczanej drodze – sprawa nie jest tak skomplikowana. Zdecydowanie większe ryzyko występuje w sytuacji, gdy złapiemy gumę na drodze ekspresowej lub autostradzie. Kluczowe znacznie w obu przypadkach ma prędkość, z jaką się poruszamy.

Najczęstszym objawem uszkodzonej opony jest ściąganie samochodu w jedną stronę. W przypadku, gdy podejrzewamy uszkodzenie przedniej opony – należy mocno trzymać kierownicę (utrzymując tor jazdy) oraz starać się maksymalnie zmniejszyć prędkość poprzez redukcję biegów i użycie hamulca ręcznego.

Jeżeli uszkodzeniu uległa tylna opona, możemy zwolnić – lekko naciskając pedał hamulca.

Kompleksowa pomoc firmy Wejar Service

Całodobowe usługi wulkanizacyjne na terenie województwa śląskiego, Czech i Rybnika oferuje firma Wejar Service. Nowoczesne, kompleksowo wyposażone pojazdy oraz wieloletnie doświadczenie umożliwiają wymianę lub naprawę uszkodzonej opony na miejscu – bez konieczności transportowania pojazdu do warsztatu. Przedsiębiorstwo obsługuje samochody osobowe, dostawcze oraz motocykle.