Na co zwracać uwagę, poszukując wygodnego i bezpiecznego autokaru?

Materiał partnera
2019-05-29
autobus

Podróżując autokarem, powierzamy swoje bezpieczeństwo firmie przewozowej oraz zatrudnionemu w niej kierowcy. Powinniśmy zatem wybierać mądrze i zadbać nie tylko o komfort podróży, ale też swoje zdrowie. Czy wygoda idzie w parze z bezpieczeństwem? Na jakie elementy należy zwracać uwagę i o co pytać, podczas wynajmowania autokaru zarówno na przewozy bliskie, jak i dalekie?

Ubezpieczenie i solidna firma

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie należy zwracać uwagi wyłącznie na niskie ceny. Oczywiście można znaleźć tani i wygodny transport, ale to nie koszty powinny decydować o wynajmie autokaru, a przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. Najważniejszym elementem jest sprawny i ubezpieczony pojazd. W dzisiejszych czasach ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego, nawet prywatnego kierowcy, dlatego masz prawo poprosić o jego okazanie. Istotny jest również aktualny przegląd techniczny oraz wykwalifikowany kierowca. Bezpieczeństwo jazdy w dużej mierze zależy bowiem od jego umiejętności prowadzenia i szybkiej reakcji w razie niebezpiecznych zdarzeń losowych. Dobre firmy przewozowe zawsze dbają o takie szczegóły jak napełniona i sprawna gaśnica, w pełni wyposażona apteczka oraz szkolenie kierowców w zakresie pierwszej pomocy w przypadku wypadków drogowych.

Dodatkowe udogodnienia

Zaraz po bezpieczeństwie pojawia się kolejny ważny filar: komfort podróży. Przedstawiciele firmy przewozowej ADAR podkreślają, że jest to szczególnie ważne w przypadku tras bardzo długich, kiedy spędzamy w pojeździe kilka godzin.

 

W autokarach można znaleźć takie udogodnienia jak:


  • Klimatyzacja – szczególnie przydatna w okresie letnim, kiedy panują szczególnie wysokie temperatury powietrza. Podczas postojów autokar może nagrzewać się, a temperatura w jego wnętrzu będzie nawet wyższa niż temperatura powietrza!
  • Wi-Fi – w dzisiejszych czasach jest dość istotnym dodatkiem. Umożliwia nie tylko rozrywkę i kontakt z bliskimi, ale też może służyć do pracy zdalnej.
  • Sprzęt audiowizualny – najwięcej korzystają z niego dzieci podczas wycieczek szkolnych i wakacji. Przy jego pomocy można odtwarzać bajki, filmy lub puścić prezentację. Autokar może być wyposażony w mikrofon, co ułatwia kontakt pomiędzy przewodnikiem wycieczki a pasażerami na tyłach pojazdu.
  • Toaleta – czasami jest przydatna, choć na dłuższych trasach (w szczególności z dziećmi) jest zaplanowane wiele postojów na skorzystanie z łazienki lub zjedzenie posiłku.


 Należy pamiętać, że autokary nie są wynajmowane tylko i wyłącznie na wycieczki i wakacje. Dzięki firmom przewozowym można również załatwić transport pracownikom lub gościom weselnym. Popularne jest również wynajmowanie autokaru lub – w przypadku mniejszej ilości osób – busa, który odwiezie zorganizowaną grupkę w miejsca takie jak lotniska, hotele lub stadiony i kluby sportowe.  

Opracowanie artykułu:

"Adar" Dariusz Kępski Przewóz Osób

ul. Truskawkowa 7, 95-070 Aleksandrów Łódzki łódzkie
e-mail
www