Blog Panoramy Firm

Największe zalety garaży blaszanych.

Materiał partnera
2019-10-13
garaż blaszany

Garaże blaszane wciąż cieszą się niegasnącym zainteresowaniem klientów. Istnieje wiele rodzajów obiektów tego typu. Na rynku znajdziemy między innymi blaszane garaże wolnostojące, przylegające do domu, a nawet składane. Poznając ich zalety dużo łatwiej będzie zdecydować, czy takie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. Co przemawia za zakupem garażu blaszanego?

Szybkość realizacji usługi

Decydując się na zakup garażu blaszanego, możemy się nim cieszyć jeszcze tego samego dnia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na postawieniu całej konstrukcji w jak najkrótszym czasie i bez dużych nakładów finansowych. Modele o standardowych wymiarach dostępne są praktycznie od ręki, natomiast budowa konstrukcji realizowanych na indywidualne zamówienie klienta zajmuje maksymalnie do dwóch tygodni. Dokładny czas realizacji zlecenia zależy od oczekiwań konsumenta. Kolejną zaletą garaży blaszanych jest stosunkowo niska cena. Są dużo tańsze niż garaże murowane, a zapewniają pojazdowi równie dobrą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jak informuje pan Adam Iskra, który zajmuje się budową i sprzedażą garaży z blachy- poszczególne obiekty różnią się od siebie kształtem, kolorystyką, konstrukcja drzwi , ilością okien oraz kątem nachylenia dachu. Sam ich montaż nie stanowi większego problemu i zajmuje niewiele czasu. Garaż blaszany może stanąć nawet na niestałym podłożu i w każdej chwili zostać przesunięty w inne miejsce na danej parceli. Za izolację gruntu służy zazwyczaj betonowa wylewka. Można również użyć betonowych płyt, które zostaną docięte na odpowiedni rozmiar.

Brak konieczności uzyskania stosownych pozwoleń

W większości przypadków nie potrzeba starać się o pozwolenie na postawienie blaszanego garażu. Jeśli ma on pełnić rolę budynku gospodarczego, warto zgłosić ten fakt do właściwego urzędu. Decydując się na garaż murowany, musimy być przygotowani na uzyskanie koniecznych do jego budowy dokumentów. Trzeba mieć również świadomość, że garaże blaszane nie są pozbawione wad. Taka konstrukcja nie zawsze uchroni auto przed kradzieżą, za to z pewnością zapewni pojazdowi wystarczającą ochronę przed deszczem i nadmierną ekspozycja na słońce. Garaż blaszany może przegrać walkę z nawałnicą, z drugiej jednak strony w przez Polskę bardzo rzadko przechodzą huragany, które mogłyby narazić nas na poważniejsze straty.

Ile kosztuje garaż blaszany?

Ostateczny koszt związany z zakupem blaszanego garażu zależy przede wszystkim od jego wielkości i stopnia skomplikowania całej konstrukcji. Pod uwagę należy wziąć także typ blachy, z której zostanie wykonany obiekt. Zazwyczaj jednak cena zamyka się w kilku tysiącach złotych.

Opracowanie artykułu:

Adam Iskra

ul. Klonowa 15/35, 23-204 Kraśnik lubelskie
e-mail