Głównym zadaniem plandek samochodowych jest przede wszystkim ochrona przewożonych towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Sporo właścicieli firm zaczyna doceniać też walory marketingowe. Narzuta oprócz tego, że chroni, to może stać się wielkogabarytową, rzucającą się w oczy, reklamą. Pamiętajmy, aby pełniła obie funkcje, musi być odpowiednio wytrzymała, taką oferuje firma Parys!

Z jakich materiałów wykonana jest plandeka?

Plandeka musi być odporna, dlatego kluczowe są materiały, z których jest wykonana. Kiedyś wykorzystywano tylko i wyłącznie impregnowaną bawełnę. Umożliwiała ona wykonanie wysokiej jakości nadruku, jednak nie jest tak wodoodporna, jak plandeki produkowane z tworzyw sztucznych. Standardowe przykrycie produkowane jest z polietylenu, który pozostaje niewrażliwy nawet na ulewne deszcze, dodatkowo jest odporny na rozciąganie, co ciekawe są również odporne na promieni UV, a więc zachowują jeszcze dłuższą żywotność.

Aktualnie najtrwalsze są te, wykonane z polichlorku winylu. Charakteryzują go wszystkie wspomniane wyżej właściwości. Do tego jest odporny na działanie olejów, kwasów, pleśni itp. Ciężko tez uszkodzić mechanicznie ten materiał, nic więc dziwnego, że klienci coraz chętniej wybierają tę alternatywę.

- informuje pracownik firmy Parys.

Jak używać plandeki?

 Korzystanie z plandeki sezonowej przez cały rok w oczywisty sposób sprawi, że dość szybko się ona zniszczy i będzie do wyrzucenia. Warto skonsultować przed zakupem ze specjalistą z firmy Parys, jaki produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pracownicy przedsiębiorstwa Parys chętnie podpowiadają klientom, jaki rodzaj plandeki sprawdzi się najlepiej w przypadku przewożonych przez nich towarów, modelu naczepy, sposobu mocowania, tras, jakie pokonują pojazdy. Pamiętajmy też, że na trwałość ma wpływ sposób przechowywania, kiedy nie jest użytkowana. Zawsze należy robić to zgodnie z zaleceniami naszego producenta.