Każdy posiadacz samochodu osobowego raz do roku musi odwiedzić stację kontroli pojazdów, aby wykonać przegląd techniczny. Szczęśliwi posiadacze nowych aut odwiedzają to miejsce nieco rzadziej. Jak wygląda przegląd stanu technicznego pojazdu? Ile kosztuje sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się, w jaki sposób robi to Stacja Kontroli Pojazdów SP AUTO w Szczecinie.

Co sprawdza diagnosta podczas badania technicznego?

Profesjonalny sprzęt umożliwia pracownikom stacji diagnostycznej dokładne oględziny pojazdu, podczas którego sprawdzane są między innymi:
  • stan techniczny opon i ciśnienie powietrza,

  • sprawność oświetlenia zewnętrznego,

  • układ hamulcowy,

  • układ kierowniczy,

  • elementy nadwozia, podwozia i zawieszenia.

Oprócz tego osoba przeprowadzająca badanie sprawdza, czy zawarte w dokumentach pojazdu informacje są zgodne ze stanem faktycznym. Przegląd techniczny to nie tylko podbicie pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, ale także sprawdzenie samochodu pod kątem bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników dróg.

Nasza stacja diagnostyczna wyposażona jest w najwyższej jakości, certyfikowany sprzęt, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych usterek w samochodzie. To realnie przekłada się na bezpieczeństwo naszych klientów.

– mówi jeden z pracowników Stacji Kontroli Pojazdów SP AUTO w Szczecinie.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na przegląd?

Zanim udasz się na przegląd samochodu, upewnij się, że jest on w dobrym stanie. W przeciwnym razie diagnosta ma prawo odmówić potwierdzenia sprawności technicznej. Warto obejrzeć pojazd i sprawdzić, czy nie ma on żadnych wycieków, a także czy lampy i wycieraczki działają prawidłowo. Zwróć również uwagę na działanie hamulców (również hamulca ręcznego) i na stan opon.

Koszt wykonania przeglądu technicznego zależy od rodzaju pojazdu i waha się od 50 do 160 zł. Stacja Kontroli Pojazdów SP AUTO w Szczecinie oferuje atrakcyjne ceny i profesjonalną, sprawną obsługę. Oddaj swoje auto w ręce profesjonalistów.