Kupując auto, zwykle wybieramy takie, które jest zarówno dobre do jazdy, jak i podoba nam się pod względem wyglądu i koloru. Zdarza się jednak, że mamy ochotę na zmianę wyglądu, ale nie chcemy kupować nowego auta. Odpowiedzią na takie sytuacje, jest car wrapping, czyli usługa oklejenia auta folią. O tym, jak wygląda, co daje i czy warto zdecydować się na taką usługę w firmie Majcher Team, opowiemy w dalszej części artykułu.
Po co oklejać auto folią?
Jedna z funkcji, jakie spełnia folia na samochodzie, została już wspomniana i jest nią zmiana wyglądu. Producenci oferują setki kolorów i wzorów gotowych folii, dzięki którym możemy zmienić prezentację wizualną swojego auta, właściwie dowolnie. Poza kolorami i wzorami, do wyboru są też różne wykończenia, czyli marzenie o pięknej matowej czerni lub połyskującym kameleonie na karoserii, może zostać spełnione bez większych problemów.
Co więcej, jest wiele ofert i salonów detailingu, które umożliwiają samodzielne zaprojektowanie swojej okleiny do auta. W takiej sytuacji ogranicza nas jedynie wyobraźnia, budżet i możliwości techniczne, czyli dopasowanie wzoru do wielkości elementów pojazdu.
Ważne jest, by zwrócić uwagę na jakość folii. Produkty renomowanych firm, często mają tzw. dożywotnią gwarancję, która daje pewność, że materiał nie będzie tracił swoich właściwości z biegiem czasu, ani pod wpływem czynników zewnętrznych. Odpowiednio przyklejona folia, ma nie tylko poprawiać wygląd, ale także chronić lakier. Tworzy ona barierę zarówno przed wodą, jak i brudem i działaniem czynników atmosferycznych, takich jak kwaśne deszcze, czy promienie UV.
Opowiada nam ekspert z firmy Majcher Team.
Proces oklejania auta folią
Decydując się na oklejenie auta folią, warto zacząć od wyboru dobrego studia detailingu, które odznacza się wysoką jakością wykonywanych usług. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ w procesie aplikowania folii na karoserie ważna jest dokładność, skrupulatność i doświadczenie. Jedynie perfekcyjnie położony materiał ma szansę spełniać swoje zadania. Źle wykonane oklejanie samochodu folią, może wiązać się z ryzykiem, że z czasem zacznie ona odchodzić od lakieru, co może skutkować nie tylko brzydkim wyglądem, ale także uszkodzeniami karoserii auta.
Istotną częścią całego procesu jest przygotowanie powierzchni, czyli dokładne oczyszczenie całego lakieru, wygładzenie i odtłuszczenie. Następnie najważniejsza część, czyli dopasowywanie folii do poszczególnych elementów auta. Okleić można oczywiście całą karoserię lub jej wybrane części. Po nałożeniu folii i upewnieniu się, że we wszystkich miejscach została odpowiednio przytwierdzona do lakieru, samochód zwykle spędza w salonie jeszcze kilkanaście godzin, by fachowcy mogli upewnić się, że całość trzyma się na swoim miejscu i efekt będzie zadowalający.