Masz własną lakiernię? A może szukasz produktów na prywatny użytek? Bez względu na to, czy jesteś profesjonalistą, czy hobbystą, warto, abyś zainwestował w sprawdzone i bezpieczne preparaty. Z pomocą eksperta z Woker dobierzesz lakier samochodowy, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że nie tylko kolor i połysk mają znaczenie – równie istotne są skład i baza produktu.

Podział lakierów samochodowych – wykończenie

Wybierając lakier samochodowy, musisz przemyśleć dwie kwestie – sposób wykończenia oraz skład produktu. W ofercie przedsiębiorstwa Woker znajdziesz wiele rodzajów lakierów m.in. matowe, metaliczne, perłowe i specjalne.

Najchętniej wybieranymi lakierami są te o wykończeniu metalicznym, które mają w składzie aluminium i pięknie nabłyszczają karoserię. W odróżnieniu od matów są łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek nadmiernego tarcia. Lakiery perłowe mają podobne właściwości co metaliki, jednak dzięki zastosowaniu kryształków górskich zapewniają jeszcze intensywniejsze świecenie

– mówi pracownik firmy.

Podział lakierów samochodowych – skład

Biorąc pod uwagę skład, wyróżniamy lakiery: bezbarwne, strukturalne, akrylowe, bazowe i wodne. Lakier bezbarwny, nazywany niekiedy klarem lub lakierem transparentnym, służy do ochrony karoserii przed odpryskami i zarysowaniami. To dobry wybór dla przewidujących kierowców, którzy nie chcą wydawać majątku na uzupełnianie ubytków oryginalnej powłoki. Dobrej jakości lakiery, oferowane przez Woker, nie zakłamują koloru oryginalnej warstwy i świetnie chronią przed typowymi uszkodzeniami i zanieczyszczeniami na szutrowych drogach. Aby stworzyć jeszcze twardszą powłokę, wystarczy dodać lakier bazowy od Woker. Kładziony warstwowo z klarem jeszcze efektywniej zabezpiecza karoserię auta, czyniąc ją praktycznie niezniszczalną.

Lakiery zabezpieczające pod właściwą powłokę

W ofercie Woker znajdują się również lakiery stosowane pod metalik lub mat. Dobrym przykładem są preparaty akrylowe aplikowane jedną warstwą i utwardzane za pomocą żywicy poliakrylowej. Następnie nakłada się na nie kolor matowy lub metaliczny – to doskonały sposób na podbicie właściwego odcienia. Na podobnej zasadzie działają lakiery wodne, które pozwalają uzyskać maksymalnie błyszczącą powłokę po uprzednim połączeniu z lakierem bezbarwnym.