Załatwianie formalności to stresujący etap przeprowadzki, niemniej równie dużym wyzwaniem jest przewóz mebli i innych elementów wyposażenia. Jeżeli chcesz, aby transport przebiegł sprawnie, a sprzęty dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie, skorzystaj z usług firmy Motyl. Sprawdź, co na temat przygotowania do przewozu mówi specjalista ds. przeprowadzek.

Przeprowadzka za granicę – jak zorganizować transport mebli?

Przewóz wyposażenia domowego na dużą odległość wymaga skrupulatnego przygotowania. Im dłuższa trasa, tym więcej niespodzianek może się przydarzyć. Jeżeli masz możliwość, rozkręć poszczególne elementy zabudowy, przełóż je kawałkami grubego styropianu, a następnie owiń folią bąbelkową.

W przypadku solidnych mebli z litego drewna, niepodlegających demontażowi, specjaliści z firmy Motyl zastosują specjalne zabezpieczenia w formie pasów, którymi przytwierdzą zabudowę do podłoża (do ochrony krawędzi i nóg mebli również stosuje się folię bąbelkową). Wszelkie okucia oraz inne metalowe akcesoria powinny być spakowane do oddzielnego kartonu i zaklejone.

Międzynarodowa przeprowadzka – jakie środki ostrożności zachować?

Szklane elementy wyposażenia wymagają szczególnej uwagi i ostrożności, dlatego na czas transportu warto okleić je szeroką taśmą samoprzylepną.

W przypadku mebli z witrażami lub innymi szklanymi dodatkami zaleca się stosowanie mat antypoślizgowych. W zależności od specyfiki i gabarytów niektóre meble są ustawiane na paletach i dodatkowo oznakowane. Ważnym etapem naszej pracy jest określenie kolejności załadunku – dokładne planowanie ułatwia rozmieszczenie sprzętów i pozwala zapobiec potencjalnym uszkodzeniom ładunku.

– wyjaśnia pracownik firmy Motyl. Ostatnim etapem przeprowadzki jest przypięcie gabarytowych elementów wyposażenia specjalnymi pasami transportowymi wyposażonymi w homologację. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój dobytek nie ulegnie uszkodzeniom w czasie podróży, skorzystaj z usług sprawdzonej firmy transportowej.