Przewóz towarów wymaga odpowiednich samochodów, naczep, a także zabezpieczeń. W zależności, jakiego rodzaju towary musisz przewieźć, zostaną zabezpieczone w nieco inny sposób. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług firmy transportowej, która ma odpowiednie środki i zezwolenia. Z przedsiębiorstwem Am-Trans możesz liczyć na bezpieczny i szybki przewóz towarów nadgabarytowych na terenie całej Unii Europejskiej.

Przewóz towarów do Wielkiej Brytanii

Pomimo wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, firmy zajmujące się transportem drogowym, mogą nadal wykonywać swoją pracę bez większych ograniczeń. Wymagana jest jedynie licencja wspólnotowa. Firma Am-Trans Anny Wójtowicz już od wielu lat świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii Europejskiej, jednak to głównie Wielka Brytania jest krajem, gdzie najczęściej udają się kierowcy. Na trasie Wielka Brytania-Polska podejmują się przewozów różnego rodzaju towarów, a także specjalizują się w transporcie nadgabarytowym. Co to oznacza? Do towarów ponadgabarytowych zalicza się wszelkie ładunki, których wymiary lub całkowity ciężar przekraczają te określone przez prawo. Przeważnie są to:

  • elementy konstrukcyjne,
  • części samochodowe,
  • zbiorniki,
  • maszyny i urządzenia,
  • obiekty przenośne.

Doświadczeni kierowcy i odpowiednio wyposażone pojazdy sprawią, że przewożone towary zostaną dostarczone na miejsce w nienaruszonym stanie, a data transportu będzie zgodna z ustalonym harmonogramem. W firmie Am-Trans każdy z kierowców ma niezbędne uprawnienia i kwalifikacje, a pojazdy przed wyruszeniem w trasę są dokładnie sprawdzane pod względem stanu technicznego i wyposażenia.

Oczywiście przewożony sprzęt elektroniczny jest odpowiednio zapakowany, a ładunki nadgabarytowe są przymocowane specjalnymi pasami, tak, aby podczas podróży nie przesuwały się w żadnym kierunku.

Licencja na przewóz towarów

Zanim firma Am-Trans rozpoczęła świadczenie usług transportu międzynarodowego, zdobyła odpowiednią licencję, jaką jest wspomniana licencja wspólnotowa. Jest to niezbędny dokument, który umożliwia legalne świadczenie odpłatnych usług transportowych. Po jej uzyskaniu konieczne jest umieszczenie wypisu w każdym pojeździe, którym przewożone są towary. Okres ważności licencji wynosi od 5 do 10 lat, a po jego zakończeniu, przewoźnik musi zająć się jej odnowieniem.

Transport samochodowy z firmą Am-Trans to gwarancja bezpiecznego i terminowego przewozu towarów, a także wiarygodności. Wszystko to sprawia, że klienci są zadowoleni z usług tego przewoźnika, a także nawiązują stałą współpracę.