W jaki sposób przygotować używany samochód do sprzedaży?

Materiał partnera
2019-06-05
mycie samochodu

W przypadku używanych samochodów dużą rolę odgrywa nie tylko stan techniczny, ale także ogólny wygląd auta. Im bardziej zadbana karoseria, tym więcej klientów zwrócić uwagę na oferowany przez Ciebie pojazd. Ważne jest, aby w dniu oględzin był czysty i schludny, a z pewnością nie stracisz na sprzedaży! W jaki sposób przygotować samochód, aby wyglądał atrakcyjnie w oczach kupca?

Sprzątanie wnętrza auta

Najważniejszym etapem jest oczywiście posprzątanie wnętrza auta. Powinniśmy wyrzucić wszystkie akcesoria i niepotrzebne przedmioty, a następnie dokładnie odkurzyć. Wyzwaniem może okazać się pranie tapicerki, która w przypadku używanych samochodów często jest dość głęboko zabrudzona. Nie dotyczy to tylko widocznych plam, ale także kurzu, który latami był wcierany w jej struktury. Specjaliści z firmy Auto Complex RC podkreślają, że głębokie wyczyszczenie tapicerki jest szczególnie ważne w przypadku aut palaczy. Dym papierosowy może utrzymywać się nawet przez wiele tygodni od momentu ostatniego palenia, a jego woń jest nieprzyjemna i wręcz drażniąca dla osób niepalących. W tym celu warto skorzystać z usług myjni lub wynająć profesjonalne urządzenie do prania tapicerki. Sprzątając wnętrze auta, nie wolno zapominać nawet o najmniejszych detalach. Wszystkie części z tworzywa sztucznego wycieramy za pomocą wilgotnej szmatki i odrobiny detergentu.

Mycie części zewnętrznych

Pielęgnacja karoserii jest już nieco bardziej skomplikowanym etapem. Przede wszystkim proces rozpoczynamy od dokładnego spłukania jej wodą. Dopiero gdy pozbędziemy się piasku i drobinek pyłu, możemy przystąpić do mycia przy pomocy szamponu samochodowego i gąbki. Najlepszym sposobem na umycie auta są myjki ciśnieniowe, które bezdotykowo usuwają nawet najbardziej uporczywy brud, bez ryzyka zarysowania lakieru. Powinniśmy jednak unikać myjni automatycznych, które wykorzystują wielorazowe myjki oraz szczotki – gromadzą one piasek i brud, urządzając karoserii peeling.

Czy warto korzystać z autodetailingu?

Autodetailing to profesjonalna nazwa określająca kompleksowy usługi mające na celu czyszczenie, konserwację i renowację samochodu. Jest to najlepszy z możliwych sposobów na przygotowanie pojazdu do sprzedaży. Skupia się nie tylko na dokładny wyczyszczeniu wnętrza i karoserii, ale również wyeliminowaniu drobnych zarysowań i defektów lakieru.

 

Proces pielęgnacji karoserii składa się z czterech podstawowych etapów:

  1.      Czyszczenie przy pomocy  środków chemicznych, wody, glinki samochodowej.
  2.      Ręczne lub maszynowe polerowanie powłoki lakierniczej.
  3.      Nałożenie warstwy ochronnego wosku.
  4.      Aplikacja ceramicznej powłoki ochronnej.

Tak przygotowany przy pomocy autodetailingu samochód może wyglądać niemal jak nowy! Należy jednak pamiętać, że w przypadku większych defektów lakieru niż płytkie zarysowania, konieczna może okazać się wizyta u profesjonalnego blacharza lub lakiernika.

Opracowanie artykułu:

Auto Complex Rc Dawid Kalarus

ul. Legionów Polskich 1, 32-065 Krzeszowice małopolskie
e-mail