Wycieczki szkolne to idealny czas do integracji dzieci i młodzieży. Autokarowe wyprawy stanowią okazję do lepszego zapoznania się z rówieśnikami oraz nauczycielami. Nie bez powodu w okresie jesienno-wiosennym szkoły bardzo chętnie decydują się na organizację wycieczek. Jak wybrać i zamówić autobus na wycieczkę szkolną dla swojej grupy? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie autokaru?

Autokar na wycieczkę szkolną – jak zamówić?

Organizacja wycieczki szkolnej to nie lada wyzwanie dla nauczycieli oraz opiekunów grupy, którzy odpowiedzialni są za rezerwację hoteli, muzeów, spotkań, a także transportu. Wynajem autobusu na wycieczkę wymaga spełnienia oczekiwań nie tylko dzieci, lecz rodziców i szkoły. To właśnie rodzice najbardziej zwracają uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech w autobusie. Taki autokar powinien nie tylko spełniać warunki najwyższego bezpieczeństwa, ale stanowić wygodne miejsce do podróży dzieci i młodzieży. Firma Alextour oferuje wynajem autokarów na różnego rodzaju okazje turystyczne. Nowoczesne i komfortowe autobusy potrafią pomieścić do 56 pasażerów. Taki pojazd doskonale sprawdza się na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Czy wynajem autokaru z Alextour się opłaca?

Wynajem autokaru na wycieczkę szkolną jest opłacalnym przedsięwzięciem, ponieważ gwarantuje wygodny przejazd turystów. Firma Alextour do każdego wynajmu pojazdu dorzuca ubezpieczenie w cenie. Co ważne – ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również bagaż każdego pasażera. Nie można mówić o bezpiecznym przejeździe autokarem bez doświadczonego kierowcy. Jak podkreśla specjalista z Alextour:

Nasi kierowcy są zawodowymi pracownikami z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów. Posiadają oni aktualne licencje, wszelkie badania oraz uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

To niezwykle ważny aspekt, który nie rzadko jest pomijany. Dla wynajmujących liczy się sprawny techniczne pojazd, jednak to kierowca pełni najważniejszą rolę i odpowiedzialny jest za dowiezienie pasażerów na miejsce.

Ile kosztuje wynajem autokaru na wycieczkę szkolną?

Koszty związane z przejazdem oraz ubezpieczeniem autokaru ustalane są z konkretnym przewoźnikiem. Cennik wynajmu z pewnością uzależniony będzie od ilości pasażerów. Stawka za wynajem konkretnego modelu pojazdu będzie związana z jego standardem oraz wewnętrznym wyposażeniem. Starsze pojazdy z reguły są tańsze. Największym błędem, jaki popełniają nauczyciele i rodzice to wybór najtańszego przewoźnika. Na bezpieczeństwa dzieci i młodzieży nie warto oszczędzać.