Zagraniczny transport osobowy. Jakie usługi realizowane są w jego ramach?

Materiał partnera
2019-08-12

Praca na Zachodzie to dla wielu Polaków szansa na lepsze i bardziej dostatnie życie. Wielu naszych rodaków utrzymuje za zagraniczną pensję całe rodziny i przyjeżdża do kraju tylko na święta lub w czasie urlopu. Podróż pociągiem nie zawsze jest wygodna i przyjemna, z kolei lot samolotem nie należy do najtańszych. Z tego powodu wiele osób decyduje się na przejazd busem. Jakie są zalety takiego transportu i jakie usługi dodatkowo świadczą przewoźnicy?

Przewóz osób

Fakt, że Polska graniczy z Niemcami w znacznym stopniu wpłynął na wzrost popularności firm przewozowych. Podróż busem to jeden z najszybszych sposobów przedostania się za zachodnią granicę. Do korzystania z transportu osobowego tego rodzaju zachęcają też atrakcyjne ceny. Za miejsce w busie zapłacimy dużo mniej niż za bilet na pociąg czy samolot. Dużą zaletą jest także to, że ceny u przewoźnika są stałe i nie podlegają ciągłym wahaniom, jak ma to miejsce w przypadku linii lotniczych. Jak informuje kierowca z firmy Pik Trans- firmy przewozowe nie narzucają też pasażerom tak restrykcyjnych limitów, dotyczących bagażu. Każdy podróżny może wziąć ze sobą potrzebne rzeczy, bez obawy o wzrost kosztów przejazdu. Na pochwałę zasługuje również komfort jazdy. Busy są klimatyzowane, wyposażone w ergonomiczne i wygodne fotele i prowadzone przez doświadczonego kierowcę, który w profesjonalnych firmach przewozowych, posiada swojego zmiennika. Jest to bardzo ważne, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów, kierowcy mogą zamienić się miejscami bez konieczności postoju czy opóźnienia kursu. W busach obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania alkoholu. Dzięki temu żaden pasażer nie skarży się na niewygody. Dla rzetelnych firm przewozowych bezpieczeństwo podróżnego i jego zadowolenie z warunków podróży jest sprawą priorytetową. Busem możemy dostać się do Niemiec, Belgii i Holandii.

Przewóz przesyłek

Osoby, które chcą nadać przesyłkę dla rodziny w Niemczech, Belgii czy Holandii nie muszą korzystać z usług poczty, które charakteryzują się dosyć wysoką ceną. Paczkę możemy dostarczyć za pośrednictwem profesjonalnej firmy przewozowej. Cena transportu uzależniona jest od wielkości przesyłki, a kierowca przekaże paczkę upoważnionej osobie w umówionym wcześniej miejscu. Warunkiem skorzystania z usługi tego typu jest znajomość trasy danego przewoźnika. Niektóre firmy za dodatkową opłatą podejmują się dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

Przewóz części samochodowych

Gdy samochód odmówi nam posłuszeństwa, zakup nowych części samochodowych, może uderzyć po kieszeni. Nie od dziś wiadomo, że te za zachodnią granicą są zwyczajnie tańsze. Ponadto wybór części z rynku wtórnego również jest dużo większy. Zamiast sprowadzać je na własną rękę i dopłacać do interesu, można poprosić o pomoc firmę przewozową. Kierowca zakupi i dostarczy zamówione przez nas części do auta.

Opracowanie artykułu:

pik-trans.pl Krzysztof Stolc

ul. Miła 7/12, 77-100 Bytów pomorskie
e-mail
www
telefon