Wynajem samochodów to dosyć popularna usługa, która dotyczy nie tylko aut osobowych, ale także pojazdów dostawczych. Z oferty wypożyczalni korzystają firmy, jak również osoby prywatne. Wypożyczalnia stanowi bardzo wygodną formę organizacji transportu nie tylko ludzi, ale także towarów i materiałów. Warto przyjrzeć się nieco bliżej zaletom wypożyczalni oraz zasadom wynajmu aut.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług wypożyczalni?

Zakup samochodu nie stanowi w dzisiejszych czasach żadnego problemu. Problemem może być jedynie cena zakupu. Nie każdy chce decydować się na zakup kilkunastoletniego pojazdu o nieznanej historii serwisowej. To wielkie ryzyko, które może powodować konieczność częstych napraw i inwestowania kolejnych środków. Z drugiej strony zakup młodszego, wygodniejszego i niezawodnego samochodu wiąże się z dużo większym wydatkiem. Nie wszystkich na to stać. Jest też pewna grupa osób, która po prostu bardzo rzadko podróżuje. Samochód nie jest im potrzebny na co dzień. W takiej sytuacji wydawanie kilkudziesięciu tysięcy na auto, które przez większość czasu nie będzie użytkowane, mija się z celem. Warto pamiętać, że zakup samochodu to nie tylko koszt poniesiony na początku, ale także konieczność napraw, regularnego serwisowania i opłacania ubezpieczenia. W wielu przypadkach zakup i utrzymywanie auta jest po prostu nieopłacalne.

Wynajem samochodów to także odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów, którzy nagle stracili możliwość korzystania z własnego auta. Poważna awaria tuż przed ważnym wyjazdem może stanowić duży problem. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni.

Jakie rodzaje wynajmu udostępnia wypożyczalnia?

Zaletą korzystania z usług wypożyczalni jest możliwość wynajmu na dowolny czas. Większość wypożyczalni oferuje zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Oprócz tego wynajmujący może wybrać szereg opcji dodatkowych jak:

  • Wybór lokalizacji podstawienia i odbioru pojazdu
  • Dodatkowe wyposażenie (nawigacja)
  • Zakres ubezpieczenia
  • Ograniczenie lub zniesienie udziału własnego w szkodzie

Pakiet dostępnych usług zależy od konkretnej wypożyczalni. Niemniej jednak wypożyczając auto, możemy liczyć na komfortowy i sprawny pojazd posiadający aktualne badania techniczne.

Jakie dokumenty będą potrzebne przy wynajmie?

Wypożyczalnie aut stawiają na minimum formalności oraz maksymalne uproszczenie procedury zamówienia. Większość formalności można załatwić, wypełniając formularz online na stronie wypożyczalni. Dużym ułatwieniem jest też opcja płatności online za wynajem.

Przed rozpoczęciem wynajmu niezbędne jest podpisanie umowy. Pracownik wypożyczalni będzie musiał także zweryfikować tożsamość wynajmującego, aby umieścić poprawne dane na umowie. Bardzo ważnym elementem jest protokół zdawczo-odbiorczy. Wynajmując samochód należy sprawdzić jego stan techniczny. Chodzi przede wszystkim o ewentualne uszkodzenia elementów nadwozia. Wszystkie stwierdzone niedoskonałości musza znaleźć się w protokole. Po zakończeniu wynajmu pracownik wypożyczalni sprawdzi auto pod kątem zgodności jego stanu z informacjami zawartymi w protokole.

Wszystkie procedury związane z wynajmem auta zajmują raptem kilkanaście minut. Po wypełnieniu protokołu można rozpocząć wynajem.

Planując wynajem auta osobowego lub dostawczego, warto skorzystać z oferty firmy Zadworny Assistance - wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych z Olsztyna. Zróżnicowana flota pojazdów i atrakcyjne warunki wynajmu dla osób prywatnych oraz firm to największe atuty wypożyczalni Zadworny Assistance.