Zastosowanie hal namiotowych jest możliwe w wielu branżach, dlatego ich popularność wciąż rośnie, a wraz z nią zmieniają się rozwiązania technologiczne, zapewniające różnorodność kształtów i stylów oraz nowoczesne konstrukcje. Możliwość postawienia hali namiotowej w czasie zaledwie kilku tygodni sprawia, że stają się one konkurencyjną opcją dla tradycyjnych hal magazynowych, a w innych przypadkach mogą pozwolić na rozpoczęcie prowadzenia działalności zanim powstanie budynek w tradycyjnej technologii.

Charakterystyka hal namiotowych z plandeki PVC

Hale namiotowe z plandek wykonanych z tworzywa sztucznego są obiektami wieloletnimi, dostosowanymi do obciążeń śniegiem i wiatrem. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie w przemyśle, logistyce, handlu czy usługach. Konstrukcję hali stanowi szkielet z aluminium, na którym rozpięta jest plandeka z polichlorku winylu, materiału o wysokiej wytrzymałości, posiadającego certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające do stosowania w przestrzeniach, w których przebywają ludzie, a nawet do kontaktu z żywnością. Materiał ten posiada także zabezpieczenia przed oddziaływaniem promieniowania UV, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniu pod wpływem światła słonecznego. Dzięki tym właściwościom hale namiotowe mogą być wykorzystywane jako dodatkowe hale targowe, czy magazynowe, jak również w czasie imprez rozrywkowych lub sportowych.

Przykłady zastosowania hal namiotowych z PCV

Hale namiotowe na konstrukcji aluminiowej z przekryciem PVC łatwo utrzymać w czystości. Ich demontaż nie zajmuje dużo czasu, a dzięki możliwości przeniesienia w inne miejsce dają możliwość stworzenia zadaszenia tam, gdzie jest potrzebne. Najczęstsze przykłady zastosowania hal namiotowych to:

  • Hale magazynowe – wykorzystywane w logistyce, jako zaplecze produkcji, czy przy okazji targów. Mocny materiał plandekowy przepuszcza światło, dzięki czemu nie ma potrzeby oświetlania hali w dzień. Jest na tyle wytrzymały, że stanowi ochronę przed deszczem, śniegiem, mrozem i wiatrem. Konstrukcja zapewnia przestronne, funkcjonalne wnętrze.
  • Hale przemysłowe – ich stawianie trwa trochę dłużej, niż hal o prostszej konstrukcji, gdyż wykorzystywane są tu systemy z blach trapezowych i płyty warstwowe na ścianach bocznych, zaś dach wykonany jest z plandeki z tworzywa sztucznego przepuszczającej światło, co zapewnia naturalne oświetlenie w dzień.
  • Hale eventowe – wykorzystywane na przykład na wesela, albo spotkania integracyjne organizowane przez zakłady pracy, gdzie spotyka się duża ilość osób. Solidna konstrukcja zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, a możliwość złożenia i przewiezienia daje organizatorom dużą mobilność i elastyczność w przygotowaniu eventu.
  • Hale sportowe – dają możliwość zadaszenia boisk, kortów tenisowych, czy ujeżdżalni koni. Można je stosować o każdej porze roku, choć najchętniej są wykorzystywane w chłodniejszych miesiącach. Dodatkową zaletą hali sportowej z PCV jest możliwość umieszczenia grafiki reklamowej na plandece stanowiącej ścianę obiektu.

Materiały z których Anmal Fabryka Plandek wytwarza plandeki zapewnia bezpieczeństwo użytkowania w szerokim zakresie. Większość posiada atesty trudnopalności i nierozprzestrzeniania ognia, dzięki czemu przyznano im certyfikat klasyfikacji ogniowej, zgodny z normą DIN 4102 B1 BS 7837 M2 CL II. Dzięki temu hale wykonane z tych plandek są bezpieczne i spełniają nawet najwyższe wymagania.