Biznesowy język angielski – czy już za późno na rozpoczęcie nauki?

Materiał partnera
2019-10-07
nauka języka

Pomimo, że wielu z nas swobodnie komunikuje się w języku angielskim na wakacjach czy w internecie, w profesjonalnych kontaktach biznesowych wciąż poszukujemy poczucia większej pewności co do swoich zdolności językowych. Pełni chęci do nauki, nawet już jako dorośli możemy zapisać się na kurs językowy i z przyjemnością obserwować, jak czynimy kolejne postępy.


Spróbuj indywidualnej nauki języka angielskiego!


Chcesz swobodnie rozmawiać w języku angielskim w profesjonalnym środowisku, ale wspomnienia ze szkolnej ławy budzą w tobie niechęć na myśl o wkuwaniu długiej, nieciekawej listy słówek z języka obcego? Nie zniechęcaj się – zajęcia, w czasie których trening rozmowy oraz zdobywania nowych umiejętności językowych upływa w atmosferze zrozumienia oraz dopasowania do indywidualnego poziomu, są dziś standardem. Indywidualne lekcje dla dorosłych, których tok dotyczyć może nie tylko ogólnej znajomości angielskiego, ale także kłaść nacisk na słownictwo biznesowe, są dobrą propozycją dla osób w każdym wieku, niezależnie od poziomu. Wielu dorosłych, mających lata edukacji szkolnej dawno za sobą, obawia się o łączenie czasu poświęconego na zajęcia ze swoimi codziennymi obowiązkami. Emilia Włodkowska, prowadząca zajęcia z języka angielskiego w firmie English Avenue, rozwiązuje ten problem, proponując klientom zajęcia prowadzone poprzez Skype. Prowadzona w ten sposób rozmowa jest równie skuteczna i komfortowa, jak przy spotkaniu na żywo! 


Przede wszystkim swobodna rozmowa


Powiedzieć można, że język angielski znamy na tyle, na ile potrafimy się w nim pewnie i skutecznie komunikować. Na praktykę w mowie i piśmie składa się wiele czynników, jednak kluczowym z nich jest możliwość trenowania umiejętności oraz przyswajania nowego słownictwa i gramatyki w swobodnej rozmowie, przy której nie obawiamy się popełniać błędów. Zdobyte w ten sposób umiejętności służyły nam będą przez całe życie. Ponadto, kurs indywidualny stwarza szereg możliwości, których nie zrealizujemy w czasie zajęć w grupie. 


Zajęcia, w których uczestniczą klienci szkoły English Avenue, przygotowane są w taki sposób, by stawiać ekscytujące wyzwania, na których szczególnie zależy kursantowi. Mogą być one związane ze środowiskiem pracy albo dotyczyć nadchodzących wydarzeń, do których dana osoba chciałaby się przygotować; a także wiązać się po prostu z jej zainteresowaniami. Dobry kontakt z nauczycielem, który program zajęć przygotowuje w odpowiedzi na osobiste potrzeby kursanta, jest nieocenioną pomocą w podjęciu nauki, która będzie dla nas przyjemnością.

Opracowanie artykułu: