Niedługo kończy Ci się urlop macierzyński i musisz wrócić do pracy? Nikt z Twoich bliskich nie może zająć się maluszkiem? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy żłobka. To tam znajdziesz wykwalifikowane opiekunki, mnóstwo atrakcji i pomoce edukacyjne, wspierające rozwój maluchów. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto postawić na Tęczową Krainę oraz czym kierować się podczas wyboru placówki!

Jakie korzyści odniesie maluch, uczęszczając do żłobka?

Pracujący rodzice maluszków, mają dwie możliwości – skorzystać z usług żłobka lub zatrudnić nianię. Oczywiście to ta pierwsza opcja ma znacznie więcej korzyści dla rozwoju pociechy. Towarzystwo rówieśników już od okresu niemowlęcego pozwala szybciej nabywać nowe umiejętności i wspomaga rozwój psychofizyczny

Co więcej, dzieci uczęszczające do żłobków nie mają problemów z późniejszą adaptacją w przedszkolu i są odważniejsze – informuje opiekun pracujący w Żłobku Prywatnym Tęczowa Kraina. Przebywanie w grupie dzieci zmusza ich do okazywania swoich emocji i dzielenia się zabawkami, co w przyszłości zaowocuje pewnością siebie i dążeniem do wyznaczonych celów.

Jeżeli Twoja pociecha ma ciężki charakter i odnosisz wrażenie, że Cię nie słucha, żłobek na pewno to zmieni! „Obce panie”, które wydają polecenia maluszkowi oraz widok innych dzieci, które wykonują konkretne czynności, sprawi, że on sam zacznie je naśladować. W ten sposób zrozumie, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących reguł i słuchanie tego, co mówią dorośli.

Zajęcia edukacyjne i nauka w żłobku

Poza rozwijaniem umiejętności i wspomaganiem rozwoju, w żłobku Twoje dziecko będzie uczęszczało na zajęcia edukacyjne. Prywatna placówka Tęczowa Kraina ma bogatą ofertę programową, a poszczególne zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem. Rutyna pozwoli dzieciom przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i sprawi, że chętnie będą przychodzić kolejnego dnia!

Przykładowe zajęcia w żłobku to:

  • język angielski,

  • zajęcia z dużej motoryki,

  • bajkoczytanie,

  • zajęcia plastyczne,

  • zabawy na świeżym powietrzu,

  • spacery.

W przerwach pomiędzy kolejnymi aktywnościami maluszki jedzą śniadanie, obiad i deser, a także leżakują. Każdy z rodziców ma wgląd do jadłospisu na aktualny tydzień, dzięki czemu wie doskonale, co w dany dzień maluszek będzie spożywał. Ponadto po każdym posiłku jest czas na podstawowe czynności higienizacyjne, w tym mycie ząbków.