Edukacja policealna jest ważnym krokiem dla każdego, kto chce rozpocząć pracę  jako technik farmaceutyczny. Wyposaża słuchaczy w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesu w zawodzie. Celem edukacji policealnej w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych jest przekazanie słuchaczom wiedzy niezbędnej do pracy w aptece.

Nauka w ramach kierunku technik farmaceutyczny

Szkoła Policealna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w ramach kierunku technik farmaceutyczny oferuje wykłady i zajęcia praktyczne z zakresu m.in. farmakologii, analizy leków, techniki sporządzania leków, farmakognozji i świadczeń farmaceutycznych. Zajęcia z farmakologii oraz z analizy leków dostarczają wiedzy o lekach i ich wpływie na ludzki organizm. W trakcie  praktyki farmaceutycznej słuchacze nabywają umiejętności z zakresu sporządzania leków oraz  prawidłowego i bezpiecznego ich  dozowania. Natomiast na zajęciach z zakresu świadczeń farmaceutycznych słuchacze uczą się, jak czytać oraz interpretować dokumentację medyczną i recepty oraz dobierać wyroby medyczne do potrzeb pacjenta. Natomiast wiedza zdobyta na zajęciach farmakognozji pozwala odróżnić wyroby lecznicze od suplementów i kosmetyków. Na wszystkich zajęciach słuchacze poznają tajniki prawa farmaceutycznego oraz przepisy regulujące praktykę farmaceutyczną w danym kraju.

Tak więc kurs technik farmaceutyczny oferowany przez działające w województwie mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim Studium Pracowników Medycznych i Społecznych obejmuje – edukację o różnych rodzajach leków i ich interakcji, właściwym obchodzeniu się i przechowywaniu leków, a także o prawnych i etycznych aspektach praktyki farmaceutycznej oraz dobrej obsłudze klienta.

Korzyści z nauki w szkole policealnej

Ukończenie szkoły policealnej  w zawodzie technik farmaceutyczny zapewnia wiele korzyści. Absolwenci Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, zdobędą nie tylko cenne doświadczenie, które pomoże im zrozumieć złożoność pracy w aptece, ale również kwalifikacje i uprawnienia do pracy w aptekach szpitalnych i ogólnodostępnych, a także w punktach aptecznych Dodatkowo program szkoły policealnej daje możliwość rozwoju kompetencji personalnych i społecznych, umiejętności miękkich, komunikacji i rozwiązywania problemów, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w każdym zawodzie.

Warto podkreślić, że Studium Pracowników Medycznych i Społecznych to specjalistyczna, medyczna szkoła policealna, która kształci pracowników z branży medycznej oraz pomocy społecznej. Uczelnia ta oferuje wiele ciekawych kierunków związanych z medycyną i obszarem społecznym, takich jak: technik elektroradiolog, ortoptystka, technik ortopeda, technik masażysta, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, technik usług kosmetycznych, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna czy technik dentystyczny. Ponadto Studium Pracowników Medycznych i Społecznych przywiązuje dużą wagę do praktycznej nauki zawodu, połowę zajęć w szkole stanowią zajęcia praktyczne, co gwarantuje absolwentom dobry start na rynku pracy.