czas czytania: 3 min materiał partnera

Kupno i sprzedaż domu za pośrednictwem biura nieruchomości

Pośrednik zaproponuje nam ofertę odpowiadającą naszym wymaganiom

Biuro nieruchomości pełni funkcję pośrednika w transakcji sprzedaży i kupna, a często tez wynajmu domówi mieszkań. Niezależnie od tego, po której stronie stoimy, warto korzystać z jego usług, ponieważ przynosi to wiele korzyści zarówno sprzedającym, jak i kupującym. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom, jakie wynikają ze współpracy z biurem nieruchomości.

Dla sprzedających

Biuro nieruchomości AdReM obsługuje dwie grupy klientów; tych, którzy pragną sprzedać lub wynająć posiadane: dom, mieszkanie czy działkę oraz tych, którzy poszukują własnego lokum. W przypadku tych pierwszych wartą uwagi korzyścią jest profesjonalna wycena nieruchomości. Jest ona ustalana w określonych przez prawo zasadach i to od niej zależy cena mieszkania. Możemy liczyć też na doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie sprzedaży. W zakresie działań biur nieruchomości leży również pomoc w skompletowaniu dokumentów i uporządkowaniu stanu prawnego nieruchomości.

Udział pośredników nieruchomości to też gwarancja, że w ogłoszeniach znajdzie się poprawny opis nieruchomości. Pozwoli to uniknąć nieporozumień z potencjalnymi nabywcami lub najemcami. Biuro nieruchomości zajmie się również wykonaniem odpowiednich fotografii, które zachęcą zainteresowanych do odpowiedzi na ofertę.

Biuro nieruchomości to także dostęp do wielu możliwości z zakresu marketingu, do których my nie zawsze mamy dostęp. Korzystanie z jego usług nie tylko zwiększa zasięg ogłoszenia, ale też uwiarygadnia je. Dodatkowo mniejszy jest też nas osobisty udział w całym procesie – to agent nieruchomości ma kontakt z zainteresowanymi naszą nieruchomością i zajmuje się jej prezentacją.

Dla kupujących

Największa zaleta korzystania z usług biura nieruchomości dla przyszłych nabywców lub najemców to gwarancja, że wystawiony na sprzedaż dom jest w takim stanie, jaki przedstawiony został w ofercie. Pośrednik niejako poświadcza o stanie mieszkania, zatem nie musimy martwić się, że po kilku miesiącach wyjdą na jaw jakieś ukryte mankamenty.

Po drugie, to także oszczędność czasu, który inaczej spędzilibyśmy, przeglądając setki ofert. Tę pracę wykona za nas pośrednik nieruchomości. Wystarczy, że podamy mu, czego szukamy i oczekujemy od przyszłego lokum, a on przedstawi wyłącznie oferty odpowiadające naszym kryteriom. W ten sposób nie tracimy też czasu na weryfikowanie ofert, które tylko pozornie odpowiadają naszym wymaganiom, a w rzeczywistości okazują się inne.

Większość z nas kupuje dom lub mieszkanie tylko raz w życiu i rzadko kiedy dobrze zna się na tym, jak funkcjonuje rynek nieruchomości. Biuro nieruchomości ma za zadanie służyć nam pomocą i radą na każdym etapie kupowania mieszkania, działki, czy domu. Pamiętajmy, że pośrednikowi zależy, abyśmy byli zadowoleni z dokonanego zakupu równie mocno, co nam.