Odpowiednio dobrany dodatek stanowi idealne wykończenie każdej stylizacji. Rajstopy są często pomijanym elementem garderoby, choć dress code wymaga ich noszenia niemal w każdej sytuacji. Dostępność wielu modeli o różnej grubości pozwala na noszenie rajstop cały rok, co na ogół uważane jest za bardzo eleganckie. Jak powinno się nosić rajstopy zgodnie z etykietą? Dlaczego odpowiedni dobór rajstop jest taki ważny?

Noszenie rajstop zgodnie z dress codem

Rajstopy to dla wielu kobiet obowiązkowy element garderoby niezależnie od pory roku. Odpowiednie dopasowanie ich do stroju nastręcza nie raz wielu problemów. Choć wydaje się, że rajstopy to tylko dodatek do outfitu, ich noszenie jest objęte ścisłymi zasadami etykiety. Pierwszą i najważniejszą regułą jest nienoszenie ich w zestawieniu z butami odkrywającymi pięty lub palce. To modowe faux-pas, które wygląda bardzo nieelegancko. Rajstopy marki Inez doskonale wyglądają za to z zabudowanymi czółenkami.

Zakład dziewiarski z Turku oferuje bieliznę w kolorze czarnym oraz cielistym, czyli w dwóch najbardziej eleganckich i pożądanych odcieniach. Cienkie rajstopy o grubości do 8 den pięknie wyrównują koloryt skóry i nie są zbyt widoczne dla innych, a jednak spełniają ważną funkcję dress code’u, jaką jest zakrycie nóg w sytuacjach oficjalnych. Czarne rajstopy damskie Inez to z kolei doskonały sposób na wyszczuplenie ud i łydek. Świetnie komponują się z niemal każdą stylizacją – nie wolno ich nosić jedynie z jasnymi sukienkami i spódnicami. Wzorzyste rajstopy z oferty zakładu Inez to z kolei propozycja dla pań lubiących proste, stonowane stylizacje. Z pozoru nudny strój można wówczas łatwo urozmaicić odpowiednio dobraną bielizną.

Jak dobierać rajstopy?

Ta część garderoby wydaje się uniwersalna, jednak panują pewne zasady dotyczące doboru rajstop. Bielizna musi pasować nie tylko do figury i stylizacji, ale nawet do pory roku i okazji. Ważną cechą rajstop jest ich grubość. Inez Spółka Cywilna Zakład Dziewiarski produkuje modele bardzo cienkie, od grubości 8 den, poprzez standardowe 20 den i 30 den aż po grube rajstopy kryjące. Najbardziej eleganckim wyborem są oczywiście te najcieńsze, jednak warto zwrócić uwagę również na te grubsze. To właśnie one królują w modzie jesienno-zimowej, ponieważ zapewniają odpowiedni komfort termiczny. Można je bez problemu wkomponować w strój biznesowy i codzienny. Rajstopy marki Inez doskonale nadają się do różnych strojów i okazji.