Sztandar składa się z płatu, czyli tkaniny, na której specjaliści z pracowni haftu artystycznego Małgorzaty Czarneckiej haftują wskazane przez klienta wzory. Na drzewcu sztandaru, który spoczywa na ramieniu osoby niosącej weksylium, najczęściej umieszcza się zdobną głowicę. Podniosłości dopełnia poczet sztandarowy, którego każdy członek jest przyodziany w szarfę. Jakie jednostki powinny zamówić sztandar i dlaczego powinien być on ręcznie haftowany?

Zalety haftu ręcznego

Nie da się ukryć, że sztandary haftowane znajdują swoje zastosowanie w wielu jednostkach i nie zanosi się na to, by kiedykolwiek miało się to zmienić. Choć pracownia haftu artystycznego Małgorzaty Czarneckiej stosuje technologię haftu komputerowego do produkcji szarf jubileuszowych, proporczyków czy też plakietek, to jednak na wytwarzanych sztandarach znajduje się wyłącznie niezwykle trwały haft ręczny. Jest to najtrwalsza metoda znakowania, która nie traci koloru mimo promieniowania słonecznego czy też praniu. Hafty ręczne można prasować bez obaw o to, że sztandar zmieni swoją formę.  Warto również zwrócić uwagę na to, że, w odróżnieniu od metody komputerowej, ręczne hafty można modyfikować na dowolnym etapie prac, dzięki temu udoskonalając efekt końcowy.

Zaletą manualnego haftowania jest również oryginalność wyrobów – nawet wzór powtórzony na innym wyrobie nie będzie dokładnie taki sam. Pracownia haftu artystycznego Małgorzaty Czarneckiej, która znajduje się w Murowanej Goślinie w województwie wielkopolskim, zapewnia swoim klientom unikatowość, różnorodne formy i wielkości haftów. Firma oferuje również stojaki do sztandarów, pokrowce, szarfy, a także rękawice, które są niezbędne przy różnego rodzaju uroczystościach. A jakie jednostki powinny zamówić sztandar?

Jakie jednostki powinny zamówić sztandar?

Szandar zazwyczaj kojarzy się z uroczystościami szkolnymi. Tymczasem można się z nim spotkać również na uczelniach czy też w kościołach. Co więcej, swój sztandar powinni mieć również myśliwi, strażacy, policjanci, straż miejska, a także jednostki wojskowe. Weksylium jest jednym ze znaków rozpoznawczych organizacji społecznych, stowarzyszeń, klubów sportowych, urzędów miejskich, urzędów gminy, a także formacji politycznych i wielu zakładów. Jak widać, jednostek jest sporo. Aby wszystkie z nich mogły cieszyć się wysokiej jakości sztandarem z haftem ręcznym, który będzie służyć przez lata, powinny skorzystać z usług zaufanej pracowni, która gwarantuje zarówno terminowość, jak i indywidualne podejście do klienta.