Co zrobić z niepotrzebnymi paletami?

Materiał partnera
2019-07-02
Europalety

Palety drewniane to użyteczne podłoże do przechowywania różnego rodzaju ładunków – od artykułów spożywczych w supermarkecie po materiały budowlane na placu budowy. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystania. Co możemy jednak zrobić z paletami, które są zniszczone lub niepotrzebne? Tu z pomocą przychodzi skup palet, gdzie za atrakcyjną cenę możemy sprzedać zbędne nam palety.

Sprzedaż i skup palet

Popularność palet drewnianych wynika przede wszystkim z ich uniwersalnego charakteru. Poddane fitosanitarnej obróbce europalety dopuszczone są zarówno do kontaktu z żywnością, jak i transportu międzynarodowego. Sprawdzają się w transporcie i magazynowaniu rozmaitych ładunków, z czym każdy z nas na pewno spotkał się nie raz.

Popularność tej formy drewnianych opakowań widoczna jest w liczbie firm takich jak Edjan, która zajmuje się prowadzeniem sprzedaży oraz skupu palet. Szeroka dostępność tego rodzaju usług sprawia, że coraz częściej wykorzystujemy palety nie tylko na gruncie przemysłu, ale również w obrębie własnego domu. Bez trudu możemy zakupić palety drewniane, a gdy ulegną one zniszczeniu – oddać do naprawy lub sprzedać do skupu, jeśli nie zamierzamy ponownie ich wykorzystywać. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim atrakcyjna cena, jaką może zaoferować nam skup – odpowiednia do stanu, w jakim są oddawane przez nas palety.

Do punktu przyjmowane są palety uszkodzone. W wielu przypadkach poddaje się je naprawom i ponownie wystawia na sprzedaż. W przypadku palet EPAL palety nowe od naprawianych rozróżnić możemy po charakterystycznym gwoździu naprawczym.

Konstrukcje z palet

Drewno to materiał o szerokim zastosowaniu, a do tego wytrzymały. Nie bez powodu tak chętnie sięgamy po niego w sferze budownictwa i aranżacji wnętrz. Na ich przestrzeni możemy wykorzystać właśnie używane palety.

Skup palet nie jest jedynym rozwiązaniem, choć najpopularniejszym. Innym przeznaczeniem dla tych używanych może być stolarstwo. Przy odrobinie kreatywności możemy stworzyć niezwykłe meble czy elementy wystroju wnętrz. Wystarczy jedynie ciekawy pomysł, farba do drewna oraz dodatki w postaci poduszek czy materacy i mamy gotowe: łóżko, kanapę lub ławę ogrodową – co to będzie dokładnie, zależy już tylko od nas.

Europalety występują w standardowych rozmiarach, łatwo zatem dopasować je do siebie lub też zbudować z nich konstrukcję na wymiar. Jeśli natomiast palety są zbyt zniszczone, zawsze możemy wykorzystać jedynie poszczególne części – na przykład na wieszak, który powiesimy na ścianie.

Opracowanie artykułu:

Edjan Jan Przetacki

ul. mjr. Billa 2, 05-270 Marki mazowieckie
e-mail
www