czas czytania: 2 min

Czeka Cię sprzątanie po remoncie? Zatrudnij specjalistów!

Czeka Cię sprzątanie po remoncie? Zatrudnij specjalistów!

Skończony remont to nie zawsze koniec wszelkich prac. Aby móc w pełni cieszyć się nową aranżacja mieszkania, należy wcześniej przeprowadzić prace porządkowe. Bałagan, który zazwyczaj towarzyszy wszelkim remontom, często przekracza nasze wyobrażenia. Do jego usunięcia niejednokrotnie potrzeba też specjalnych środków czyszczących i rąk profesjonalisty.

Sprzątanie po remoncie mieszkania

Remont mieszkania nie jest zazwyczaj prowadzony na całej jego powierzchni. Chyba, że jest to remont generalny przygotowujący nieruchomość do sprzedaży lub do zamieszkania przez nową rodzinę. Najczęściej remonty mieszkań dotyczą zmiany w aranżacji kuchni lub łazienki, związane z tym wszystkim tynkowanie ścian, czy tez ich malowanie. Wykonywanym pracom towarzyszy wszechobecny kurz oraz pył, który osiada dosłownie na każdym meblu i wolnej powierzchni. Podłoga również ulega mocnym zabrudzeniom powstałych np. z rozlanej farby. Bród nie omija także parapetów i okien, tworząc na nich nieestetyczne smugi. Nagromadzony kurz znajdziemy nawet na sufitowej lampie. Ogólna zasada mówi o tym, by sprzątanie rozpocząć od przedmiotów i powierzchni, które znajdują się najwyżej. Wraz z postępującymi pracami porządkowymi przesuwamy się coraz niżej, a na samym końcu czyścimy podłogę. Wszystkie porządki wykonujemy najpierw na sucho, a potem na mokro. Niewykluczone, że wszystkie te zabiegi trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie.

Sprzątanie po remoncie domu

Sprzątanie po remoncie domu nastręcza sporo trudności. Mamy do czynienia z o wiele większą powierzchnią, która gromadzi sporo zanieczyszczeń. Dodatkowo wiąże się ono często z koniecznością uporządkowania nie tylko wnętrza budynku, ale także terenów wokół niego. Do tego typu prac porządkowych przydaje się specjalistyczny sprzęt, który znacznie podnosi komfort ich wykonywania. Do sprzętów tego typu należy np. przemysłowy odkurzacz, który zbiera pył w sposób znacznie efektywniejszy od domowego.

Zleć zadanie profesjonalistom

Sprzątanie po remontach wymaga nie tylko wiele wysiłku, ale też specjalnych środków czyszczących i sprzętów, których często nie posiadamy w domu. Warto skorzystać z usług, które świadczą profesjonaliści tacy jak np. firma „Justin” zajmująca się usługami sprzątającymi. Jej pracownicy szybko i dokładnie zaprowadzą porządek w naszym mieszkaniu lub domku jednorodzinnym. Dodatkowo przedsiębiorstwo prowadzi także działalność w zakresie sprzątania budynków biurowych oraz terenów wokół zabudowań. Firmę cechuje terminowość realizowanych zleceń, atrakcyjne ceny oraz doświadczony personel.