Właściciele czworonogów muszą zapewnić im nie tylko opiekę i właściwą dietę, ale także pielęgnację. Zwłaszcza w przypadku psów długowłosych, które łatwo się kołtunią, a niewyczesana sierść może się filcować.  Samodzielna pielęgnacja jest czasochłonna, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Dlaczego warto wybrać się z psem do fryzjera?

Zalety psiego fryzjera

Korzystanie z usług psiego fryzjera to przede wszystkim odciążenie właściciela. Należy jednak pamiętać, że niektóre psy wymagają codziennego czesania przez właściciela, dlatego też kupując rasę długowłosą, lepiej dobrze to przemyśleć. Fryzjerzy pomogą nie tylko w regularnej pielęgnacji, ale także przywróceniu kondycji sierści psów zaniedbanych np. po przygarnięciu z ulicy.

Zalety psiego fryzjera:

  • Dobre kosmetyki – psi fryzjerzy mają dostęp do profesjonalnych kosmetyków, które będą bezpieczne dla zwierząt. Niedopuszczalne jest stosowanie kosmetyków dla ludzi, gdyż psy mają zupełnie inne pH skóry i mogą one wywoływać jej podrażnienie, łupież, a nawet poważne stany zapalne.
  • Profesjonalny sprzęt – nie tylko ułatwia pielęgnację, ale także jest bezpieczny dla pupila. Sprawia, że wszystkie zabiegi są szybkie i przyjemne.
  • Doświadczenie – psi fryzjer zadba o kondycję sierści oraz jej wygląd. Pies będzie profesjonalnie przystrzyżony.

Jednym z polecanych psich fryzjerów jest Gusto Psi Stylista, którego siedziba znajduje się w Bolesławcu.

Ile kosztuje wizyta?

Ceny usług psich fryzjerów nie są jednorodne i często zależą od wielu czynników. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • Wyposażenie salonu – profesjonalne sprzęty są drogie, dlatego im lepiej wyposażony salon, tym droższe mogą być usługi.
  • Doświadczenie i umiejętności – tak jak w przypadku fryzjerów dla ludzi, psi fryzjerzy również mogą dzielić się na mniej i bardziej uzdolnionych. Nie warto korzystać z usług amatorów, którzy nie mają ukończonych żadnych kursów i są wyłącznie początkującymi samoukami.
  • Rasa psa – przede wszystkim jego wielkość oraz długość sierści.
  • Zabiegi pielęgnacyjne – do najpopularniejszych zalicza się strzyżenie, czesanie, kąpiel oraz pielęgnację uszów i pazurów.

W celu ustalenia kosztów najlepszym rozwiązaniem jest porozmawiać osobiście z przedstawicielem salonu.

Częstotliwość wizyt jest również indywidualną sprawą. Niektóre psy wymagają pielęgnacji wyłącznie w okresie linienia, inne już po kilku tygodniach – mimo codziennego czesania przez właściciela – mają wiele kołtunów. Na kondycję sierści wpływa nie tylko jej pielęgnacja, ale także stan zdrowia psa oraz dieta. Jeśli pupil mimo regularnych wizyt u fryzjera nadal ma matową i zniszczoną sierść, warto przebadać go u weterynarza lub zmienić mu dietę na bardziej wartościową i bogatą w witaminy oraz minerały.