czas czytania: 3 min materiał partnera

Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów?

Rozwód

Trudno nie zauważyć zjawiska, że przedwcześnie rozpada się ogromna liczba związków małżeńskich. Proces rozwodowy może przebiegać w stosunkowo przyjaznej atmosferze, choć jest to rzadkość. Zazwyczaj wiąże się to z ogromną ilością negatywnych emocji oraz trudnych konfrontacji. Dlatego właśnie tak potrzebna jest profesjonalna pomoc adwokacka. Co jednak powoduje, że na pozór szczęśliwi ludzi postanawiają się rozstać?

Trudne uzależnienia

Według wielu badań jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów są różnego rodzaju uzależnienia jednego z małżonków, ze szczególnym uwzględnieniem alkoholizmu. Dlaczego nadużywanie alkoholu jest tak destrukcyjne? Abstrahując od względów czysto zdrowotnych dla osoby uzależnionej, alkohol należy do grupy tych używek, które odpowiedzialne są za powstawanie agresji, która musi zostać rozładowana. Niestety w ogromnej większości przypadków alkoholicy wyżywają się na członkach rodziny, w tym również na dzieciach. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż nadużywanie alkoholu niesie ze sobą także ogromne straty finansowe, które potrafią wstrząsnąć każdym domowym budżetem. W końcu dochodzi do sytuacji, w której jedna ze stron nie wytrzymuje i składa papiery rozwodowe.

Aby zwiększyć swoje szanse podczas procesu i przede wszystkim udowodnić, że całą winę za rozpad związki ponosi tylko jedna ze stron, dobrze jest skorzystać z usług doświadczonego adwokata. Zdecydowanie zalicza się do nich Adam Bajger, który od lat pomaga swoim klientom w jak najbardziej bezbolesnym przebrnięciu przez proces rozwodowy. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na pełne zrozumienie oraz indywidualne podejście do każdej ze spraw. Jakie jeszcze czynniki przyczyniają się do rozwodów?

Niewierność i sprawy finansowe

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem, przyczyniającym się do zwiększenia ilości rozwodów jest niewierność małżeńska. Zdrada zazwyczaj wiąże się z całkowitą utratą zaufania do partnera, a co za tym idzie, planowania dalszego życia. Jest to również ogromny cios psychiczny, po który trudno się podnieść i racjonalnie funkcjonować. Choć zdarzają się przypadki, w których partnerzy postanawiają sobie wybaczyć, to jest ich stosunkowo mało. Nie można również nie wspomnieć o tym, że ludzie rozwodzą się także z powodów finansowych. Można to oczywiście traktować w kategoriach szeroko rozumianego cynizmu, aczkolwiek życie na odpowiednim poziomie materialnym, jest niezwykle istotne.

W sprawach rozwodowych dobry adwokat może okazać się nieoceniony. Poza reprezentowaniem swojego klient do jego obowiązków należy m.in. udowodnienie winy stronie przeciwnej oraz podział majątku dorobkowego po rozwodzie. Adwokaci zajmą się także ustaleniem alimentów oraz uregulowaniem kontaktów małoletnich dzieci z rodzicami.