W dobie mody na zdrowe odżywianie, miejskie farmy bardzo zyskują na popularności. Jest to doskonałe zajęcie dla ludzi świadomie wybierających styl życia „eko” i  którzy stawiają ekologię na pierwszym miejscu. Poza tym jest jeszcze jeden benefit – mamy możliwość jedzenia świeżych warzyw i owoców, które na dodatek własnoręcznie wyhodowaliśmy.

Czemu farmy miejskie są ekologiczne? 

Warzywa i owoce uprawiane są tam bez stosowania sztucznych nawozów, w sposób w 100% przez nas kontrolowany, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia. Lokalny charakter i mała skala uprawy sprawiają, że do atmosfery nie trafiają duże ilości CO2, powstające przy okazji masowej uprawy i dodatkowo dostaw towaru na dalsze odległości.

Nie trzeba być też specjalistą w dziedzinie ogrodnictwa, by zająć się uprawą zdrowych smakołyków. Wystarczy w zupełności wiedza pozyskana w Internecie na temat interesujących nas gatunków ziół, owoców czy warzyw, które chcielibyśmy hodować. Co więcej, jest to doskonały pomysł na biznes, ponieważ hodowane przez nas warzywa będą na tyle dobrej jakości, że okoliczni restauratorzy i sprzedawcy w warzywniakach będą ostrzyli sobie na nie zęby.

Jak znaleźć klientów dla naszych warzyw i owoców?

Tylko jak dotrzeć do nich w jak najlepszy sposób? Doskonałym rozwiązaniem dla naszego przedsięwzięcia wydaje się być ogłoszenie w lokalnych mediach, ulotki rozdawane w trakcie targów produktów ekologicznych czy innych imprez promujących zdrowy styl życia. Bez wątpienia warto też założyć fanpage farmy, na którym będziemy na bieżąco komentować to co robimy w ogródku, chwalić się nowymi odmianami czy obfitymi zbiorami. Warto także postawić na „marketing szeptany" w okolicy. 

Dobra jakość oferowanych owoców i warzyw znajdzie uznanie wśród sąsiadów, co przełoży się na rekomendacje wśród ich znajomych czy rodziny.

Jeśli interesujecie się trochę ogrodnictwem i macie ochotę jeść codziennie świeże owoce i warzywa wprost z własnego ogrodu, jednak zawsze baliście się nadprodukcji, to powyżej opisaliśmy dla was wyjście z tej patowej sytuacji. Pamiętajcie, że ekologiczne produkty zawsze będą w cenie i że dzięki temu pomysłowi będziecie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Poza tym kto wie, może za jakiś czas zostaniecie wyróżnieni przez jakieś pismo z branży ogrodniczej lub na targach dostawców zdrowej żywności.