Ciężko wyobrazić sobie publiczną toaletę bez dozownika do mydła. Jego brak wymuszałby na nas konieczność używania klasycznego mydła w kostce, co nie jest higienicznym rozwiązaniem. Hurtownie artykułów higienicznych oferują swoim klientów wiele różnorodnych modeli dozowników do mydła. Jedne z nich doskonale sprawdzą się w biurowej toalecie, inne zaś są niezastąpione w wielu zakładach produkcyjnych i spożywczych. Jakie rodzaje dozowników do mydła są najczęściej wybierane przez klientów?

Przyciskowe dozowniki do mydła

Przyciskowe dozowniki do mydła są najprostszymi i zarazem najpowszechniej używanymi dozownikami, które można spotkać w większości toalet publicznych. Ich uzupełnianie polega na dolewaniu płynnego mydła do zbiorniczka. Produkt dozuje odpowiednią ilość mydła po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Modele przyciskowe zazwyczaj występują w pojemności od 0,5 do 1,2 litra. Najczęściej produkuje się je z plastiku, lecz można spotkać również dozowniki bardziej dekoracyjne, które wykonane są ze stali szlachetnej. Dużą zaletą tych produktów jest atrakcyjna cena. Konieczność wymiany uszkodzonego dozownika na nowy nie wiąże się z dużym wydatkiem.

Bezdotykowe dozowniki do mydła

Bezdotykowe dozowniki do mydła możemy spotkać w nowoczesnych biurowcach, prywatnych placówkach zdrowotnych i edukacyjnych, spożywczych zakładach przetwórczych oraz w wielu innych obiektach, w których stawia się na nowoczesne i bezpieczne rozwiązania. Dozowane mydła produktach tego rodzaju odbywa się poprzez zainstalowany czujnik ruchu, który informuje dozownik, że ktoś podłożył pod niego ręce. Jest to bardzo higieniczny sposób racjonowania środków myjących i dezynfekcyjnych. Jak informuje specjalista z hurtowni artykułów higienicznych Linea Trade- dozowniki bezdotykowe uzupełnia się najczęściej jednorazowymi wkładami o pojemności 0,5-0,7 litra.

Łokciowe dozowniki do mydła

Łokciowe dozowniki do mydła najczęściej spotyka się w szpitalach, na salach operacyjnych i w innych placówkach medycznych. By pobrać porcję mydła należy przycisnąć dźwignię łokciem lub przedramieniem. Jednak znacznie częściej pojemniki tego typu przeznaczone są dla środków dezynfekcyjnych. Posiadają obudowę wykonaną z plastiku lub stali nierdzewnej. W celu uzupełniania dozowników łokciowych również stosuje się jednorazowe wkłady, które uważane są za najbardziej higieniczne.

Klasyczne dozowniki łazienkowe

Klasyczne dozowniki łazienkowe znajdują się na wyposażeniu hoteli, hosteli i pensjonatów i w większości prywatnych łazienek. Występują w wersji wolnostojącej oraz montowanej do ściany. Takie dozowniki cechują się też mniejszą pojemnością, jest to najczęściej od 300 do 500 ml.  Często mają bardzo dekoracyjny design i występują w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala dopasować ich wygląd do aranżacji toalety. Do ich tworzenia stosuje się różnorodne materiały- plastik, miedź, stal nierdzewną czy porcelanę.