Blachy ze stali oraz aluminium wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu, w tym branży spożywczej.  Aby nabrały one pożądanych własności funkcjonalnych, należy im nadać odpowiednie wymiary za pomocą skomputeryzowanych maszyn. Plastyczna obróbka tego typu materiałów nie ma żadnych tajemnic przed przedsiębiorstwem Romstalko. Dysponuje one wykwalifikowaną kadrą oraz nowoczesnym zapleczem technicznym, dzięki czemu może podjąć się nawet najbardziej wymagających zleceń.

Cięcie blach pod okiem fachowców

Blachy ze stali i aluminium ze względu na swe parametry techniczne są powszechnie używane w branży spożywczej. Z tego typu materiałów o wysokiej odporności na urazy mechaniczne wytwarza się rozmaite meble, akcesoria, oraz drobne konstrukcje niezbędne cukierniach, piekarniach bądź masarniach. W ich produkcji specjalizuje się bydgoska firma Romstalko, która dysponuje wykwalifikowanym personelem oraz nowoczesnym zapleczem sprzętowym. Jak podkreśla przedstawiciel powyższego podmiotu o ugruntowanej pozycji rynkowej:

Aby nadać arkuszom blachy pożądane parametry, poddaje się złożonej obróbce plastycznej. Obejmuje ona takie procesy technologiczne jak gięcie, tłoczenie, a także cięcie, które to wymaga dużej precyzji przy jednoczesnej minimalizacji strat materiałowych. Do tego zadania co prawda można zastosować palnik gazowy lub spawarkę elektryczną, lecz dużo lepsze efekty uzyska się za pomocą nowoczesnych maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz innowacyjnemu sprzętowi, zapewniamy wysoką powtarzalność powstających elementów oraz dokładną realizację parametrów zamówienia. Chętnie podejmujemy się niestandardowych zleceń, gwarantując ich błyskawiczną realizację.

Precyzyjna obróbka blachy

Przedsiębiorstwo Romstalko do kształtowego wycinania elementów z arkusza blach używa wypalarki plazmowo-gazowej. Jej główną zaletę stanowi intuicyjna obsługa. Aby uzyskać fragmenty o pożądanym rozmiarze, wystarczy jedynie umieścić materiał na sterowanym numerycznie stole CNC i ustawić odpowiedni program. Taki zaawansowany sprzęt nadaje się w zasadzie wszystkich materiałów przewodzących prąd elektryczny. Cięcie silnie skoncentrowanym strumieniem plazmy nie wymaga wcześniejszego podgrzewania metalu, co znacznie przyśpiesza prędkość jego obróbki. Należy jednak pamiętać, że szybkość procesu zależy w dużej mierze od specyfiki kształtowanej powierzchni. Do każdego materiału trzeba ponadto wybrać odpowiedni typ agregatu plazmowego, który wpływa na grubość finalnego cięcia.