Odlewy aluminiowe znajdują szerokie i różnorodne zastosowanie w budownictwie, przemyśle energetycznym czy spożywczym i nie tylko. Warto jednak inwestować w odlewy wykonane przez profesjonalistów, a tacy pracują w odlewni aluminium ALU-POL z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim. Sprawdź, w jakich technologiach wykonywane są odlewy oraz co warto wiedzieć o ofercie firmy.

W jakich technologiach wykonywane są odlewy aluminiowe?

Odlewnia metalu ALU-POL działająca od 2001 roku oferuje swoim klientom, do których należą przede wszystkim przedsiębiorcy, odlewy aluminiowe produkowane w dwóch technologiach. Więcej o tym opowiada specjalista pracujący w firmie ALU-POL sp.j. Mirosław Domagała & Stanisław Kaczmarczyk Grzegorz Kuleszewicz & Tadeusz Radzion w Stargardzie Szczecińskim:

Odlewy wykonujemy w dwóch zaawansowanych technologiach – w formach niskociśnieniowych oraz w kokilach grawitacyjnych. Pierwsze rozwiązanie umożliwia precyzyjną kontrolę procesu zalewania formy. Ponadto niskociśnieniowe zalewanie pozwala na zmniejszenie tworzenia się tlenków i porowatości, dzięki czemu metal jest jednolity. Metoda doskonale sprawdza się dla prostszych, najlepiej symetrycznych odlewów. Technologia odlewania do kokil grawitacyjnych opiera się o wykorzystanie siły grawitacji.

Gdzie znajdują zastosowanie odlewy aluminiowe?

Firma ALU-POL produkuje różnego rodzaju odlewy aluminiowe, które znajdują zastosowanie w budownictwie oraz w przemyśle energetycznym, motoryzacyjnym i spożywczym. U podstaw oferty leżą elementy maszyn i urządzeń, ale specjaliści pracujący w firmie są otwarci na potrzeby i oczekiwania klientów – realizują także nietypowe zlecenia. Choć większość produktów sprzedawana jest za granicę, na drodze eksportu, z usług ALU-POL korzystają także polskie zakłady produkcyjne.

Czym wyróżnia się oferta odlewni ALU-POL?

Odlewnia ALU-POL w Stargardzie Szczecińskim działa od 2001 roku, stale rozwijając swoją ofertę odlewów aluminiowych oraz szkoląc pracowników, by mieli coraz wyższe kwalifikacje. Firma wyróżnia się przede wszystkim terminową realizację zleceń oraz indywidualnym podejściem do każdego zamówienia. Klienci obsługiwani są profesjonalnie i zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo ze strony pracowników ALU-POL. Oczywiście oferowane produkty same bronią się najwyższą jakością.