CMC S.A. to spółka od lat produkująca środek, od którego pochodzi jej nazwa, czyli karboksymetylocelulozę. Czym jest CMC i dlaczego ma tak duże znaczenie w obecnym świecie? Szczegóły przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Tradycja i innowacja, czyli gwarancja sukcesu CMC S.A.

Początki spółki CMC SA sięgają jeszcze lat 20 ubiegłego wieku. Pierwszy zakład produkował proch i nitrocelulozę, by kilkadziesiąt lat później rozszerzyć działalność o obecny filar marki, czyli produkcję karboksymetylocelulozy.

Połączenie ponad 50 lat doświadczenia i tradycji w produkcji karboksymetylocelulozy wraz ze stałym rozwojem i otwieraniem się na innowacyjne rozwiązania, zaowocowały ugruntowaną pozycją na rynku międzynarodowym. Dbałość o zachowanie wysokich standardów produkcji zapewniła spółce CMC SA pierwsze i jedyne miejsce czołowego producenta CMC na terenie Europy Wschodniej oraz Centralnej.

Dodatkowym powodem, dla którego największe firmy wybierają produkty CMC SA, jest odpowiednie podejście do klienta. Stworzony z myślą o odbiorcach panel klienta i system zamówień internetowych znacznie ułatwiają współpracę. Co więcej, producent zapewnia możliwość dopasowania produktów do potrzeb i wymagań swoich klientów w kwestii kluczowego parametru, czyli lepkości.

Dzięki wielu dekadom pielęgnowanej tradycji i połączeniu jej z nowoczesnymi możliwościami, jakie daje przemysł, spółka CMC SA oferuje produkty dla klientów ze znaczących branż, w tym budowlanej, czy kosmetycznej.

Znaczenie CMC w różnych gałęziach przemysłu

CMC, czyli karboksymetyloceluloza to rozpuszczalny w wodzie polimer, pochodna celulozy. Jej podstawowym zadaniem jest zwiększanie lepkości substancji, w których skład wchodzi, a co za tym idzie zagęszczanie ich. Dzięki swoim właściwościom nasz produkt znalazł zastosowanie w wielu kluczowych gałęziach przemysłu, jako składnik produktów, których używa na co dzień większość społeczeństwa.

Wyjaśnia jeden z ekspertów ze spółki CMC SA, specjalizującej się w produkcji karboksymetylocelulozy.

CMC ma postać proszku, który jest biodegradowalny, więc bezpieczny dla środowiska, a dodatkowo nie wywołuje toksycznych, czy uczulających reakcji co czyni go bezpiecznym dla człowieka.

Karboksymetyloceluloza jest wykorzystywana w branży budowlanej między innymi jako stabilizator mieszanek, z kolei w branży kosmetycznej jako środek zagęszczający i wypełniacz kosmetyków. Sprawdza się również jako zagęstnik leków oraz produktów spożywczych. CMC odgrywa ogromną rolę w znanym obecnie wyglądzie i funkcjonalności setek produktów użytku codziennego i przemysłowego.