Czym wyróżniają się wysokiej klasy zawory recyrkulacyjne pompy automatycznej?

Materiał partnera
2019-09-16
Zawór recyrkulacyjny

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia pomp i całych instalacji opartych na ich działaniu prowadzą do sporych strat. W związku z tym poszukiwane są rozwiązania, które pomogą zapobiegać takim sytuacjom. Zaliczają się do nich zawory recyrkulacyjne pompy automatycznej. To właśnie one odpowiadają za otwieranie i zamykanie bocznego wylotu, co przydaje się np. przy nadmiernym nagrzewaniu.

Automatyczna kontrola przepływu bypassa

Jednym z istotnych elementów w budowie wysokiej klasy zaworów recyrkulacyjnych pompy automatycznej jest dodatkowy króciec, który określa się jako bypass. Jego zamontowanie daje możliwość zwiększenia wydajności nawet w sytuacji, gdy natężenie przepływu w przypadku strumienia głównego jest zbyt niskie. Dzięki temu w pompie utrzymywany jest ustalony wcześniej minimalny przepływ, co z kolei przekłada się na jej właściwe funkcjonowanie. Takie zawory recyrkulacyjne dostępne są jednak wyłącznie w ofercie sprawdzonych dystrybutorów armatury przemysłowej.

Zalicza się do nich firma Armatech Sp. z o.o., która proponuje zawory recyrkulacyjne z bypassem z automatyczną kontrolą przepływu. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie działania pompy i jednocześnie komfortową obsługę całego układu. Zawór tego typu będzie w stanie zapobiec przede wszystkim sporym uszkodzeniom, jakie mogą powstać wskutek przeciążeń cieplnych i hydraulicznych. Czym zatem jeszcze wyróżniają się wysokiej klasy zawory recyrkulacyjne pompy automatycznej?

Doskonałe parametry zaworu recyrkulacyjnego

Oprócz automatycznej kontroli bypassa i tym samym możliwości uniknięcia poważnych usterek pompy warto zwrócić też uwagę na niski poziom hałasu generowanego przez nowoczesny zawór recyrkulacyjny. Dodatkowym atutem jest również kilkustopniowa redukcja ciśnienia, co daje możliwość lepszego skonfigurowania działania zaworu. Jego prosta budowa także pozytywnie wpływa na obsługę, co razem z atrakcyjną ceną stanowi największe zalety tego typu rozwiązań w pompach.

Co ciekawe, przy demontażu podzespołów wewnętrznych nie jest konieczne demontowanie całego zaworu recyrkulacyjnego z rurociągu. Znacząco wpływa to na szybkość wykonywania konkretnych prac związanych z naprawą czy modernizacją. Warto też wspomnieć, że zawory recyrkulacyjne pompy automatycznej znajdujące się w ofercie sprawdzonych dystrybutorów mogą z powodzeniem współpracować ze wszystkimi typowymi kołnierzami. Uniwersalne rozwiązanie pozostaje jednocześnie nowoczesnym i profesjonalnym sposobem na uniknięcie poważnych uszkodzeń w pompie, co jednak możliwe jest tylko w przypadku zaworów wysokiej klasy.

Opracowanie artykułu:

Armatech Sp. z o.o.

ul. Wał Miedzeszyński 630, 03-994 Warszawa Wawer, mazowieckie
e-mail
www