Ekonomiczne wykorzystanie materiałów opałowych

Materiał partnera
2019-12-03

Sezon grzewczy za pasem, a właściciele domów zastanawiają się, jakim opałem najlepiej zapewnić sobie ciepło w czasie zimowych miesięcy. Na co postawić? Na ciepło, czy na oszczędność? Jak wybrać opał, który będzie najbardziej wydajny? Szacując budżet na opał stały trzeba przeanalizować przynajmniej kilka czynników, które wpływają na nasze zapotrzebowanie na ciepło.

Dlaczego warto zainwestować w węgiel wysokoenergetyczny?

Jest wiele metod ogrzewania budynków mieszkalnych, ale zakładamy, że w naszym budynku jest już zamontowany piec i teraz tylko musimy zadecydować: ekogroszek czy pellet, a może ekologiczny brykiet torfowy lub węgiel kostka o większej kaloryczności? A może drewno opałowe? Wszystko zależy od tego, jaką zimę przewidują synoptycy, jak znosiliśmy ogrzewanie w poprzednim sezonie, a także od tego jaki jest stan techniczny naszego budynku, oraz stan instalacji grzewczej. Jeśli potrzebujemy większego komfortu, warto kupić dobrej jakości opał z Do Pieca w Białej Podlaskiej. Opał o podwyższonej energetyczności pozwala na mniejsze zużycie węgla przy wyższej temperaturze wewnątrz pomieszczeń. Należą do nich ekogroszek wysokoenergetyczny i ekogroszek PRO. Przy stosowaniu opału trzeba też pamiętać o ustawieniu kotła odpowiednio do jakości węgla. Węgiel o wysokiej zawartości energii przy prawidłowym spalaniu daje wysoką efektywność spalania i nieduże dobowe zużycie.

Dobrej jakości i niedrogie materiały opałowe

Jeśli nasze zapotrzebowanie na ciepło nie jest duże, bądź szczególnie zależy nam na oszczędnościach na ogrzewaniu, warto pozwolić sobie na ekogroszek light, czyli ekogroszek o niższej zawartości opałowej. Przy poprawnym spalaniu w kotle grzewczym zapewni on dostateczną temperaturę w pomieszczeniach, a jest to naprawdę tani materiał opałowy dostępny w renomowanych składach opałowych na terenie kraju. Podczas szczególnie mroźnych dni tańsze odmiany węgla można stosować na zmianę z produktami o wyższej jakości, co zapewni komfortowe temperatury, a zarazem pozwoli na oszczędności.

Opracowanie artykułu:

PHU Agromil Michał Szymański

21-523 Tuczna 206 (Baza GS) lubelskie
e-mail
www