Gdzie znaleźć serwis maszyn budowlanych i rolniczych?

2019-08-16
serwis maszyn budowlanych

Dostępne na rynku nowoczesne maszyny wymagają konserwacji i napraw. Jeśli prowadzisz własną firmę budowlaną lub wypożyczalnię urządzeń, z pewnością nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy doszło do awarii sprzętu. W takich przypadkach warto skorzystać z serwisu maszyn budowlanych i rolniczych. Fachowcy z pewnością naprawią usterkę. Jak zatem ich szukać i jakie dokładnie usługi oferują?

Gdzie szukać serwisów maszyn budowlanych i rolniczych?

Na polskim rynku istnieje wiele serwisów zajmujących się regeneracją maszyn. Warto przedtem sprawdzić dostępność części zamiennych sprzętu oraz ich ceny. Szukając natomiast odpowiedniego przedsiębiorstwa, najprościej jest zapoznać się w tym celu z portalami ogłoszeniowymi. W Internecie można znaleźć oferty doświadczonych fachowców, którzy naprawiają maszyny budowlane i rolnicze. Prowadząc poszukiwania serwisu maszyn, warto także zwrócić uwagę na opinie klientów na temat jakości obsługi. Dobrze jest przy wyborze kierować się ofertą oraz cennikami usług i porównać ze sobą kilka firm.

Jakie usługi oferuje serwis maszyn?

Serwisy nie tylko zajmują się naprawą maszyn, ale oferuje również inne usługi. Zalicza się do nich naprawa takich maszyn budowlanych jak: ładowarki, podnośniki, koparki oraz inny sprzęt. Dodatkowo fachowcy przeprowadzają odnowę tzw. podzespołów. Przy okazji często też usuwają luzy i wymieniają przewody hydrauliczne.  Przedtem dokonują oceny stanu technicznego maszyn. W tym celu wykonują pomiary systemów silnikowych, hydraulicznych i hamulcowych. Uzupełnieniem usług firm zajmujących się naprawą maszyn budowlanych są okresowe przeglądy, a także konwersja filtrów czy płynów. Ponadto do stanu używalności doprowadza się: młoty pneumatyczne, kompresory, agregaty (prądotwórcze, hydrauliczne, aparaturę), urządzenia do wygładzania betonu, pompy szlamowe i wodne oraz jednokierunkowe i rewersyjne zagęszczarki. Poszczególne serwisy maszyn rolniczych czy budowlanych wykonują także wytaczanie i tulejowanie otworów np. w wysięgnikach, piastach czy ramionach sprzętu. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić czas i koszty transportu.


Kryteria wyboru specjalistów


Przy wyborze firmy zajmującej się naprawą maszyn warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie zespołu ekspertów. Warto sprawdzić, czy specjaliści mają wymagane dyplomy lub wykształcenie. Przydatne będą opinie klientów, które pozwolą skontrolować jakość wykonanych prac. Dzięki temu będzie się mieć pewność, że zlecona regeneracja maszyny będzie wykonana porządnie. Serwisy maszyn rolniczych i budowlanych gwarantują szybką i skuteczną naprawę sprzętu. Warto skorzystać z usług fachowców, którzy zapewnią sprawne działanie urządzeń różnego rodzaju i od rozmaitych producentów. W razie jakichkolwiek problemów będzie można się do nich zwrócić o pomoc. Ceny takich usług są różne i zależą od takich czynników jak: typ usługi, data i miejsce jej realizacji oraz ilość czasu wykonania, a także rozmiar sprzętu. Maszyny powinny mieć bowiem zapewniony dobry stan techniczny, dzięki czemu nadadzą się do użytkowania. Dlatego też tak ważne jest regularne korzystanie z serwisu. W ten sposób zapewnia się bezpieczeństwo pracowników na budowie oraz terminowe zakończenie prac. Pozwala to również na uniknięcie przymusu zakupu nowego sprzętu, a jedynie wynajęcie zastępczej maszyny na czas naprawy starej.