W produkcji niezwykle ważny jest także transport produktów. Przyśpiesza on wszystkie procesy i ułatwia lokomocję  wytworów pomiędzy stanowiskami i wydziałami. Z całą pewnością rodzaj przenośnika zależy od typu materiału, jaki jest transportowany. Do przenoszenia drobnych (gorących) elementów, przenośniki wiórów z obrabiarek zainwestować powinniśmy w specjalny typ urządzeń, które dostosowane będą do tej wielkości gabarytów, by zagwarantować ich sprawny transport.

Przenośniki dla różnych branż

W każdej branży produkcyjnej, sprawne procesy wytwórcze mają niezwykle duże znaczenie. Także transport materiałów między stanowiskami bądź miejscami na hali produkcyjnej, wpływa na całą produkcję, ponieważ redukuje czas przestojów, które z kolei generują niechciane koszty. Przenośniki przydadzą się w każdym typie produkcji, poczynając od produkcji jednostkowej, a kończąc na wielkoseryjnej.

System transportu dopasowany do potrzeb

Typ przenośnika powinien zostać dopasowany do przeznaczenia. Inny rodzaj urządzeń zastosujemy do przenoszenia wielkogabarytowych produktów, inne z kolei do drobnych  elementów. Możemy wyróżnić kilka rodzajów przenośników, które technologicznie są dopasowane do transportu wiórów, drobnych przedmiotów czy też odpadów. Jedną z takich maszyn jest przenośnik taśmowy z taśmą stalową zawiasową. Jest to urządzenie z grupy przenośników łańcuchowych, gdyż jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje płyty stalowe i łańcuchy do transportu pochyłego i poziomego. Nadaje się on do transportu różnych materiałów i części. Przetransportujemy nim na przykład wióry powstałe podczas obróbki tokarką, wiertarką czy też frezarką, a także zajmie się odpompowaniem cieczy znajdującej się w wiórach. Przenośnik zgarniakowy sprawdzi się do transportu poziomego i pochyłego drobnych elementów i wiórów i swoje zastosowanie znajdzie w przemyśle maszynowym. Z kolei przenośnik spiralny charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i posłuży nam do transportu rynnowego wiórów.

Projekt, który spełni oczekiwania

Każdy element w produkcji ma znaczenie. Jeżeli więc chcemy, by w prowadzonej przez nas firmie znalazły się dobrej jakości przenośniki, warto zainwestować w produkty firmy Transpotech Sp. z o.o. Transport Technologiczny. Usługi firmy obejmują nie tylko produkcję, ale także szeroki zakres innych usług. Podstawą jest dobry projekt, który specjaliści dopasowują do branży, jaką zleceniodawca się zajmuje. Po wykonaniu projektu, jednostka przystępuje do produkcji wyrobu, w oparciu o wytyczne klienta i stworzony plan. Warto także wspomnieć, że w ramach swojej działalności, firma zajmuje się również montażem i uruchomieniem urządzeń, a także opracuje dokumentację techniczną urządzenia.