Sieć ciepłownicza zapewnia domowe ciepło, poprzez pompowanie podgrzanej wody użytkowej do odbiorców, gdzie jest wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń. To zespół urządzeń technicznych, które muszą być niezawodne w działaniu, a w razie potrzeby umożliwić dalszą rozbudowę sieci. Dlatego wykonywaniem sieci cieplnych powinni zająć się specjaliści, tacy, jak firma Inko z Gdyni, odznaczający się przede wszystkim odpowiedzialnością.

Dlaczego specjaliści z firmy Inko są godni polecenia?

Profesjonalizm, niezawodność, doświadczenie, praca z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów najlepszych producentów to główne zalety wyżej wymienionej, świadczącej kompleksowe usługi w zakresie obsługi serwisowej sieci ciepłowniczych firmy.

„Nasz zespół tworzy kadra wykwalifikowanych inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, którzy stale aktualizują swoją wiedzę. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala nam świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie, zgodnie z obowiązującymi normami. Serwisowane przez nas sieci ciepłownicze są niezawodne i w pełni bezpieczne” - mówi specjalista z firmy Inko.

Co obejmuje serwis sieci ciepłowniczych?

Serwisowanie sieci cieplnych najczęściej obejmuje takie prace, jak: izolacja termiczna rurociągów, hermetyzacja złącz rur preizolowanych, renowacja izolacji sieci napowietrznych w systemie izolacji ciągłej, włączanie przyłączy ciepłowniczych w istniejące sieci preizolowane i tradycyjne sieci ciepłownicze oraz wiele innych usług. Istotne jest, żeby wszystkie prace były wykonywanie solidnie, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i wysokiej jakości materiałów, najlepiej przed nadejściem sezonu grzewczego.

Na czym polega izolacja termiczna rurociągów?

Izolacja termiczna rurociągów ma zabezpieczyć płynącą w nich wodę przed schładzaniem oraz zamarzaniem. Zapobiegać utracie ciepła i w związku z tym przyczyniać się do większej efektywności produkcji. Do izolacji rur ciepłowniczych najczęściej stosuje się sztywną piankę PUR lub PIR. Jednak ich parametry wyróżniają się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dlatego wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Zwykle jest to warstwa specjalnego materiału, który ma właściwości zapobiegające dwukierunkowej dyfuzji gazów. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem w technice budowy rurociągów ciepłowniczych jest zastosowanie rur preizolowanych, które zmniejszają ryzyko powstawania mostków termicznych.