W wielu branżach przemysłu wykorzystywanie maszyn i urządzeń, a co za tym idzie automatyzacja pracy, staje się coraz powszechniejsze. Systemy sterowania i nadzoru nad produkcją przygotowywane przez przedsiębiorstwo Mikronika z Poznania stanowią istotny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw w całym kraju. Dzięki zautomatyzowaniu pracy produkcja staje się bardziej bezpieczna, wydajna i efektywna. Dowiedz się więcej!

Dlaczego projektowanie systemów sterowania i nadzoru jest ważne?

Automatyka przemysłowa odpowiada za sterowanie, monitorowanie i nadzorowanie pracy maszyn. Dzięki jej zastosowaniu ograniczony jest udział człowieka, a co za tym idzie, znacznie zmniejsza się ilość błędów, a wzrasta efektywność i wydajność. Przedsiębiorstwo Mikronika Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem systemów sterowania i projektowaniem systemów nadzoru, które pozwalają również na bieżące monitorowanie produkcji, jej ulepszanie i bezawaryjność.

Podstawowym zakresem działalności przedsiębiorstwa Mikronika jest projektowanie systemów dla zakładów energetycznych, w tym projektowanie SCADA, SYNDIS i FIDR, czyli pobieranie danych, nadzór i sterowanie na bazie modułów NMS, oraz wykrywanie uszkodzeń i ich identyfikacja. Wykorzystywane są do tego systemy monitoringu transformatorów, systemy automatyki stacji i rejestratory zakłóceń. Koncepcja sieci inteligentnych, czyli smart grid, wprowadza też zagadnienie automatyki w głębi sieci.

Wykorzystanie automatyki przemysłowej

Firma Mikronika działa od 1983 roku, zajmując się projektowaniem automatyki przemysłowej. Ich klientami są zakłady przemysłowe, chemiczne, metalurgiczne, czy energetyczne. Innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie wykorzystują telemechanikę radiową i inne systemy pozwalające na łatwe sterowanie procesami. Systemy nadzoru umożliwiają ocenę jakości energii i poprawne działanie maszyn i urządzeń. Działalność firmy zgodna jest z normami środowiskowymi oraz z normami dotyczącymi poufności informacji.