Frezowanie CNC to rodzaj obróbki skrawaniem. Jest to proces w pełni zautomatyzowany. Umożliwia on maksymalną precyzję wykonania. Pozwala na tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Ta metoda jest ściśle powiązana z obsługą mikrokomputera. Dzięki zastosowaniu tego sposobu – można zrealizować większe zamówienia.

Jakie są zalety frezowania CNC?

Zasadniczą różnicą między frezowaniem CNC a tradycyjnym jest to, że w tej pierwszej metodzie – każdy ruch obrabiarki kontrolowany jest przez komputer zewnętrzny. Zaletą tego sposobu jest szybkość i precyzja wykonania. Ponadto mamy również do czynienia z wysoką powtarzalnością wytwarzanych kształtów. Gwarantowana jest także duża dokładność wymiarowa i powierzchniowa. Można uzyskać idealne odwzorowanie założeń projektu. Obsługa frezarek jest łatwa. To bardzo wszechstronne narzędzia. Za ich pomocą można stworzyć np. chirurgiczne implanty, łożyska, śruby. – mówi specjalista. Warto dodać, że urządzenia działają samodzielnie. Czasem jedynie potrzebują wymiany narzędzi skrawających. Samo frezowanie CNC pozwala na ograniczenie zużycia materiału. Zapewnia także elastyczność linii produkcyjnej. Ta metoda jest uniwersalna. Usługi CNC umożliwiają frezowanie drewna, stali metalu i tworzyw sztucznych.

W jakim celu stosowane jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC znajduje zastosowanie w branży przemysłu spożywczego, chemicznego i ciężkiego. Może być także wykorzystane w reklamie. Dzięki tej metodzie możliwe jest wytworzenie gadżetów o oryginalnych kształtach. Ten sposób pozwala też na dorobienie elementów do maszyn rolniczych, budowlanych. Bardzo często używany jest do zrobienia niepowtarzalnych części do pojazdów samochodowych. Podczas frezowania CNC istotne są umiejętności personelu, który wykonuje zlecenie. To może zagwarantować Ci firma Welmar. Ma wieloletnie doświadczenie w obróbce metalu. Inwestuje w nowoczesne urządzenia. Zatrudnieni pracownicy to profesjonaliści, którzy podejmują się realizacji trudnych projektów.