Praca dla elektryka w przemyśle stoczniowym – dlaczego warto jej szukać?

Materiał partnera
2019-08-01
Statek pasażerski

Elektryczność to coś, bez czego nie potrafimy już żyć. Wykorzystujemy ją we wszystkich dziedzinach życia, a szczególnie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Wiele branż oferuje pracę dla elektryków, w tym również przemysł stoczniowy. To interesujący sektor, który daje ogromne możliwości rozwoju, a także wysokie zarobki. Przyjrzyjmy się bliżej płynącym z tego korzyściom.

Budowa i naprawy statków

Transport morski to obok lotniczego w wielu przypadkach jedyna możliwość dotarcia do odległych zakątków świata. Dlatego też przemysł stoczniowy i świadczone w jego zakresie usługi są nieustannie potrzebne. Nowoczesne statki wyposażone są w zaawansowane systemy, których obsługa mogą zajmować się jedynie wykwalifikowani technicy oraz inżynierowie – również z branży elektrycznej. Taki doświadczony zespół ma firma TTMarine, która rekrutuje pracowników uczestniczących w kontraktach za granicą.

Firmy działające na gruncie przemysłu stoczniowego oferują swoje usługi na szeroką skalę. Zajmują się zarówno budową statków, jak i ich naprawą – w miejscu wskazanym przez klienta. Okręty mają skomplikowaną, nowoczesną konstrukcję, a do tego muszą być sprawne i bezpieczne, by podróżować po morzach. Większość systemów, również w zakresie statków oparta jest na pracy komputerów, a zatem też elektryczności. Tym samym też umiejętności i wiedza elektryka pracującego przy okręcie są kluczowe – dlatego też zatrudnienie w tym sektorze wymaga posiadania przez kandydata odpowiednich certyfikatów lub też doświadczenia.

Atuty pracy w przemyśle stoczniowym

Praca przy budowie i naprawie statków nie musi bowiem oznaczać związania z jednym zakładem, ale może dawać możliwość podróżowania do klientów. Specjalizujące się w tej działalności firmy mogą swoje usługi prowadzić w każdym miejscu, gdzie tylko potrzebna jest ich pomoc. Praca, podczas której możemy zwiedzić różne zakątki kuli ziemskiej to nie tylko rutynowe wykonywanie obowiązków, ale również wielka przygoda.

Przemysł stoczniowy łączy ze sobą ludzi różnych narodów i kultur. To branża, w której szczególnie łatwo można znaleźć pracę za granicą. Chętnie z takiej możliwości korzystają elektrycy z Ukrainy. Praca za granicą, z ludźmi innej narodowości, wymagać jednak będzie znajomości języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym – inaczej niemożliwe będzie porozumienie się z innymi pracownikami.

Istotnym aspektem zatrudnienia są zarobki. Ze względu na stopień trudności oraz wagę wykonywanych obowiązków, a także skalę działań, przemysł stoczniowy oferuje wysokie zarobki. To praca wymagająca specjalistycznej wiedzy i znajomości technologii, które nie znajdują innego zastosowania niż na okrętach.

Opracowanie artykułu:

Leszek Skoczyński Agencja Pracy

ul. Sienkiewicza 14, 82-400 Sztum pomorskie
e-mail
www