Metalowe siatki ze względu na swoją wytrzymałość i materiał z jakiego są wykonane znajdują zastosowanie w  wielu obszarach przemysłu, m.in. pszczelarstwie, rolnictwie, budownictwie czy branży spożywczej i chemicznej. Proponowane przez wiele firm produkcyjnych, takich jak Rozamet, są dostępne w wielu wariantach wymiarów boku oczka oraz grubości drutu.

Siatki tkane

To metalowe siatki techniczne, do powstania których stosuje się splot płócienny, czyli prosty, oraz splot jodełkowy, zwany skośnym. Najczęściej jednak wykorzystuje się splot prosty, który jest bardzo precyzyjny i pozwala na uzyskanie dokładnego wymiaru oczka. Tego typu siatki są doskonałym narzędziem do przesiewania. Wykonuje się siatki o różnych parametrach oraz rozmiarach, co pozwala na segregację określonej wielkości przesiewanego materiału. Siatki tkane są najczęściej stosowane do przesiewania żwiru i piasku, ale świetnie sprawdzają się jako materiał do wykonania osłon, filtrów czy jako ogrodzenie naprowadzające dla zwierząt albo zabezpieczenie przed płazami. Produkty te wykorzystuje się jako jeden z elementów konstrukcyjnych w systemach wentylacyjnych. mają one także zastosowanie w branży rolniczej, chemicznej oraz spożywczej. Siatki tkane ze stali nierdzewnej doskonale sprawdzają się w hodowli zwierząt futerkowych, a także w pszczelarstwie (siatka o bardzo drobnych oczkach).

Siatki ślimakowe

To ogrodzeniowe, plecione siatki wykonane z ocynkowanych oraz nierdzewnych, odpornych na korozję, drutów, które tworzą oczka w kształcie rombów o zagiętych końcówkach. Często są stosowane w rolnictwie. Nazywane inaczej hodowlanymi, służą jako zabezpieczenie przed gryzoniami na działkach oraz podwórkach. Nierdzewne siatki ślimakowe są z powodzeniem stosowane w budowie klatek i wolier dla drobiu i ptaków, jak też służą jako przegrody czy osłony m.in. w gospodarstwach rolnych. Są bardzo wytrzymałe i solidne, dostępne w korzystnej cenie i wyglądają estetycznie, dlatego nadają się na wszelkiego typu ogrodzenia.

Siatki cięto-ciągnione

To produkty z otworami w powierzchni, które powstają poprzez naprzemienne nacinanie i rozciąganie arkuszy albo kręgów blachy. Powstają z jednego kawałka materiału: blachy stalowej, ocynkowanej, aluminiowej bądź miedzianej, dzięki czemu nie powstają ubytki, a to zmniejsza koszty produkcji oraz samego wyrobu. W procesie produkcji konstrukcja może przybrać dowolny kształt i odpowiednią wielkość oczek. Siatka cięto-ciągniona posiada trójwymiarową strukturę. Dzięki swoim walorom dekoracyjnym, poza funkcją praktyczną, może być także elementem ozdobnym. Ten rodzaj siatki stosuje się przede wszystkim w budownictwie, przy budowie systemów wentylacyjnych, budowie pergoli czy elementów dekoracyjnych fasad. Jeśli posiadają odpowiednią gęstość oczek, mogą być również wykorzystane w pszczelarstwie.