Rury stalowe bezszwowe – przykładowe zastosowanie

Materiał partnera
2019-05-11
rury stalowe

Na rynku produkcyjnym wyrobów stalowych, olbrzymie znacznie mają dzisiaj wysokie jakościowo rury stalowe bezszwowe, których konstrukcja jest odporna na różnego rodzaju ciężkie warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, w tym na duże obciążenia statyczne i dynamiczne, czy rozciąganie. Wysokiej parametry techniczne spełniające restrykcyjne normy EN, PN, DIN, czy też UDT powodują, że wyroby te znalazły zastosowanie w wielu branżach, od przemysłu maszynowego po energetykę.

W jakich branżach wykorzystywane są rury stalowe bezszwowe?

Rury stalowe bezszwowe w największych partiach wędrują, jako półprodukty do ośrodków przemysłowych z branży wydobywczej, energetycznej, budowlanej, także konstrukcji stalowych. Warto podkreślić również szerokie zastosowanie w dziedzinie projektowania i tworzenia maszyn np. produkcyjnych, których ważnymi komponentami, są różnego rodzaju rury i elementy stalowe.

Najlepsi producenci i dystrybutorzy tego typu wyrobów, są w stanie zagwarantować rury o różnych średnicach i grubościach ścian, a także typach. Przykładami mogą być następujące produkty:

 • rury stalowe bezszwowe na konstrukcje stalowe,
 • rury stalowe bezszwowe na części maszyn i do ogólnego stosowania,
 • rury stalowe bezszwowe na urządzenia ciśnieniowe w temperaturze otoczenia,
 • rury stalowe bezszwowe na urządzenia ciśnieniowe do wyższych wartości temperatur - na kotły,
 • rury stalowe bezszwowe na urządzenia ciśnieniowe ze stali drobnoziarnistych,
 • rury stalowe bezszwowe na urządzenia ciśnieniowe do niskich wartości temperatur.
 • rury stalowe bezszwowe na gwintowanie i spawanie,
 • rury stalowe bezszwowe na instalacje do mediów palnych,
 • rury stalowe bezszwowe dla przemysłu naftowego.

Rury bezszwowe precyzyjne ciągnione na zimno

Do kolejnych przykładów rur bezszwowych, zalicza się te o podwyższonych parametrach technicznych. Zwie się je precyzyjnie ciągnionymi na zimno, a swoje zastosowanie znalazły one np. przy produkcji wałków hydraulicznych i pneumatycznych, przy produkcji łożysk, przy tworzeniu systemów ciśnieniowych/hydraulicznych/pneumatycznych, czy też do wykonywania wymienników. Standardowe rury precyzyjne, wyróżniają się, jeśli chodzi o parametry techniczne:

 • spełnianiem norm EN 10305-1, STN 42 0260, DIN 2391-2, jeśli chodzi o dobór stali konstrukcyjnej,
 • wymiarami od 4,0 do 125,0 mm (średnica zewnętrzna [D]), oraz 0,5 – 13,0 mm (grubość ściany [t]) – należy podkreślić tu to, że inne wartości są uważane za standardowe według norm europejskich, a inne według tych amerykańskich, rosyjskich, czy japońskich,
 • długością rur w zakresie od 3 do 9 metrów, w szczególnych przypadkach nawet do 18 m,
 • zakończeniami występującymi w dwóch wersjach: zakończenia rur prostopadle do osi podłużnej rury i bez wiórów, oraz rury z zakończeniami bez krawędzi lub z zakończeniami dostosowanymi do spawania.

Z pełną specyfikacją tego typu produktów, należy zapoznać się na stronie internetowej, jednego z najbardziej cenionych polskich producentów o międzynarodowym zasięgu dostawczym, którego produkty były wykorzystywane m.in. przy budowie elektrowni atomowej Mochovce na Słowacji – mowa o przedsiębiorstwie SLOVRUR sp. z o.o.


Opracowanie artykułu:

Slovrur Sp. z o.o.

ul. Brandwicka 138, 37-464 Stalowa Wola podkarpackie
e-mail
www