Zakład Obrotu Złomem mieści się w Bydgoszczy i działa na rynku od 2004 roku. Specjalizuje się skupie i recyklingu surowców wtórnych od klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów biznesowych, Zakład Obrotu Złomem rozszerzył swoją działalność o skup poprodukcyjnych odpadów z tworzyw sztucznych. Jakie surowce przyjmuje?

Czy wszystkie tworzywa sztuczne nadają się do recyklingu?

Tworzywa sztuczne budzą wiele kontrowersji, lecz trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez ich zastosowania. Wbrew pozorom plastiki, choć szkodliwe dla środowiska naturalnego, mają całą gamę zalet, wśród których można wymienić np. niski koszt wytworzenia, łatwość obróbki i dużą wytrzymałość mechaniczną. Mimo to warto sięgać po takie tworzywa sztuczne, które można później ponownie przetworzyć i wykorzystać. Do tej grupy należy m.in. polipropylen, polistyren, polietylen, polioksymetylen, polimetakrylan metylu, poliwęglan i poliamid.

Firmy, które przy okazji toczących się w nich procesów technologicznych, generują duże ilości plastikowych odpadów, mają nie lada problem z ich usunięciem. Bydgoski Zakład Obrotu Złomem oferuje kompleksową pomoc w transporcie, załadunku i recyklingu tworzyw sztucznych. Tyle że nie wszystkich.

Jakie rodzaje tworzyw sztucznych skupuje Zakład Obrotu Złomem?

Wspomniane wyżej przedsiębiorstwo specjalizuje się w skupie i obróbce folii bezbarwnej i butelek PET. Zakład Obrotu Złomem jest w stanie przyjąć wymienione odpady w każdej ilości i zapłacić za nie uczciwą cenę. Za kilogram bezbarwnej folii przedsiębiorcy mogą zyskać 10 gr, a za taką samą ilość butelek PET – 50 gr. Przypominamy, że mówimy o ilościach przemysłowych, więc w ogólnym rozrachunku kwoty te są dużo wyższe.

Omawiana firma skupuje również makulaturę i kartony. Zakład Obrotu Złomem dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i zespołem doświadczonych fachowców, którzy wiedzą, jak obchodzić się z konkretnym rodzajem odpadów.

W wyniku recyklingu tworzyw sztucznych uzyskuje się regranulat, który służy do produkcji innych plastikowych przedmiotów. Dla przykładu, ze zutylizowanej butelki PET można powstać nowa butelka, a koszt jej wytworzenia jest znacznie niższy niż produkcja pierwotna. Zakład Obrotu Złomem wspiera działania proekologiczne i troszczy się o dobro naszej planety. Ma to bezpośredni wpływ na nasze życie, choć czasami trudno nam to dostrzec.